preloader

Що вас цікавить?

Чи варто відкривати двері ревізорам, які перевірятимуть прописку

26.04.2018
Адміністративні послуги

Не обов'язково впускати ревізорів, які можуть отримати право перевіряти, чи проживає людина за адресою, яка вказана у паспорті, чи навіть оглядати особисті речі. Про це повідомив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук у прямому ефірі 24 Каналу


Впускати ревізорів, які можуть отримати право перевіряти, чи проживає людина за адресою, яка вказана у паспорті, чи навіть оглядати особисті речі не обов'язково.

Про це повідомив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук у прямому ефірі     24 Каналу.

За словами Тимощука, таких ревізорів можна до квартири не впускати, адже, по-перше, цей законопроект ще не затверджений, а по-друге, Конституція України гарантує недоторканість житла.

"Я думаю, що це положення у законопроекті реформ буде зняте. Адже він надсилався на експертизу в різні відповідні установи, зокрема, членам робочої групи при Міністерстві внутрішніх справ і майже всі норми цієї реформи піддали критиці", – сказав заступник голови правління Центру політико-правових реформ.

Він також вважає, що концептуально цей законопроект має правильний напрямок. Це європейський принцип, і він має позитивні якості, зокрема, це зміна самого підходу до прописки: люди просто декларуватимуть своє місце проживання, замість дозвільної системи, коли треба приносити документи особисто.

"Звичайно, це потребує певного балансу. Тому, якщо громадяни повідомлятимуть неправдиві відомості, то за це їх зможуть притягнути до кримінальної відповідальності", – зазначив Тимощук.

Довідково: Міністерство економічного розвитку та торгівлі України презентувало законопроект, завдяки якому українці можуть зареєструвати прописку онлайн та відмовитись від окремого штампу у паспорті.