preloader

Що вас цікавить?

Чи може козак з нагайкою допомагати міліції?

29.01.2014
Кримінальна юстиція /
Органи кримінальної юстиції

На це питання в коментарі Укрінформу відповів експерт Центру політико-правових реформ, кандидат юридичних наук Олександр Банчук.


Допомагати працівникам органів внутрішніх справ у охороні громадського порядку можуть лише члени зареєстрованих за законом формувань, які пройшли спеціальну підготовку і мають відповідний документ.

Про це в коментарі Укрінформу заявив експерт Центру політико-правових реформ, кандидат юридичних наук Олександр Банчук.

“Існує два легальні шляхи створення громадських формувань для охорони правопорядку: утворення територіальною громадою муніципальної чи місцевої міліції або самоорганізація громадян відповідно до закону “Про участь громадян в охороні праворядку і Державного кордону”, – сказав Олександр Банчук.

Він додав, що згідно з цим законом, формування, які хочуть допомагати в охороні громадського порядку чи державного кордону, мають зареєструватися і затвердити статут у виконкомі сільської, селищної чи міської ради, а також пройти навчання в органах внутрішніх справ чи прикордонній службі.

“Тобто тим особам, які у вільний від роботи час чи замість роботи хочуть займатися охороною правопорядку, мають пояснити, що таке правопорушення, якою є процедура затримання і розповісти про основи прав людини”, – зазначив Банчук.

Після надання документа про завершення навчання ці особи мають отримати в органах місцевого самоврядування посвідчення встановленого зразка і нарукавні пов’язки, додав він.

Експерт зауважив, що членами цих громадських формувань не можуть особи, в яких не знята чи не погашена судимість або, незалежно від цього, раніше судимі за насильницькі злочини, а також обмежено дієздатні чи недієздатні.

Стосовно використання членами цих формувань спеціальних засобів, Банчук підкреслив, що їх можуть застосовувати тільки співробітники органів внутрішніх справ, а інші особи, які залучаються до охорони громадського порядку, не мають права на це.

Відповідаючи на запитання, чи можуть козаки з нагайками охороняти порядок на вулиці, експерт зазначив, що в нас існує величезна кількість усеукраїнських козацьких громадських організацій, які пропагують козацьку славу та історію, “а щоб патрулювати вулиці разом з міліцією, потрібно виконати ті вимоги може козак з нагайкою допомагати міліціїги закону, про які я казав”.

Як повідомляли ЗМІ, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін на прес-конференції в понеділок заявив, що Харківська облорганізація Партії регіонів має намір залучити до охорони громадського порядку трудові колективи підприємств і козаків.