Під час прес-конференції “Фейки, факти та порядок денний для країни” говорили про обіцянки кандидатів у Президенти України, які виходять за межі конституційних повноважень.
РПР
ЦППР і РПР закликають уряд Володимира Гройсмана не замовляти підготовку юристів – майбутніх суддів, прокурорів, адвокатів і нотаріусів – у вишах силових відомств
Кому загрожує Державне бюро розслідувань своєю ефективною роботою? Яке місце Бюро в реформуванні правоохоронних органів країни? «Реанімаційний Пакет Реформ» та «Детектор медіа» запрошують журналістів всіх видів ЗМІ долучитися до публічної дискусії
Законодавчі зміни у сфері правосуддя не можна обмежити лише прийнятими законами, попереду Парламент чекає ще 5 таких же потужних кроків уперед. Про це розповів заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ Роман Куйбіда під час круглого столу на тему: «Судова реформа: за півкроку чи напівкрок».
Реанімаційний Пакет Реформ підтримує прогрес у законодавчому забезпеченні судової реформи та розроблення законопроекту про ВРП. Водночас експерти громадської платформи зауважують, що проект містить положення, які можуть на роки законсервувати судову систему в її теперішньому стані.
Судова реформа не буде успішною, якщо не відбудеться необхідного оновлення кадрів та збережеться політичний контроль над суддями. Закликаємо членів Ради з питань судової реформи та інших учасників процесу розробки державної політики в сфері судівництва доопрацювати текст законопроекту з урахуванням цих зауважень.
ЦППР представив результати загальнонаціонального опитування населення, яке проводив Фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва. Соціологія стосувалась проінформованості населення щодо конституційних змін в частині правосуддя.
З часу прийняття українська Конституція ніколи не була реально діючим документом і цінністю для кожного громадянина. Зараз, як ніколи, стоїть гостра потреба змінити це. Активне громадянське суспільство починає усвідомлювати важливість Конституції та активно включається в процес впровадження змін.
Минулого місяця Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" на замовлення Центру політико-правових реформ провів опитування по всій території України, яке показало, що 64% жителів Хмельниччини, як інших областей західного регіону, вважають корупцію серед суддів головною причиною низької довіри суспільства до судової влади.