preloader

Що вас цікавить?

Антикорупційний суд: що змусило Порошенка змінити думку та в чому подальша загроза

11.10.2017
Судівництво /
Судова реформа

Очевидно, що зміна позиції АП пов’язана з останнім висновком Венеційської комісії щодо двох законопроектів про антикорупційний суд. Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів заступник голови правління ЦППР Роман Куйбіда


Очевидно, що зміна позиції АП пов’язана з останнім висновком Венеційської комісії щодо двох законопроектів про антикорупційний суд.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, оцінюючи інформацію про те, що БПП має намір внести новий законопроект щодо створення антикорупційного суду.

«Було два законопроекти. Перший – групи народних депутатів про створення Вищого антикорупційного суду та відповідної палати в новому Верховному суді, а другий – авторства нардепа від БПП Сергія Алексєєва про створення палати в усіх судах. Венеційська комісія підтримала створення окремого антикорупційного суду та вщент розкритикувала ідею щодо створення палат», – нагадав Куйбіда.

На його переконання, зміна риторики Порошенка пов’язана саме з цим. Ба більше, наголосив він, Венеційська комісія рекомендувала саме президенту внести законопроект, який би втілював рекомендації та зауваження комісії.

«Очевидно, що такий законопроект має бути внесений. Венеційська комісія гадає, що саме президент є тою консолідуючою силою, яка може об’єднати парламент для ухвалення законопроекту», – додав він.

Експерт підкреслив, що це радше політична рекомендація, яка не має юридичного підґрунтя.

«Законопроект, який внесли нардепи, так само можуть розглядати в парламенті, доопрацювати, винести на друге читання», – уточнив фахівець.

За його словами, в будь-якому разі для того, щоб запустити антикорупційний суд, необхідно ухвалити новий закон, який би стосувався і статусу суддів цього суду, і самого органу.

«Тому надалі дуже важливо дивитися на змістовне наповнення законопроекту. Не виключено, й у цьому є небезпека, що президент захоче зберегти наявну модель добору суддів, яка може мати маніпулятивний характер. Також не виключено, що президент може поставити головним завданням перед виконавцями створення суду, який можна контролювати. В цьому найбільша загроза», – резюмував Роман Куйбіда.

Нагадаємо, на вересневому форумі YES президент Петро Порошенко заявив, що створення антикорупційного суду може зайняти два роки, а він не має часу чекати. Зараз глава держави зазначає, що країна потребує окремої суддівської антикорупційної вертикалі в складі антикорупційного суду.

Детальний перелік обіцянок та рівень відповідальності президента України Петра Порошенка доступні за посиланням.