preloader

Що вас цікавить?

Антикорупційні заходи Плану пріоритетних дій Уряду в 2017 та 2018 рр.: стан виконання

06.03.2019
Запобігання корупції /
Антикорупційна експертиза

Експерти ЦППР проаналізували стан виконання антикорупційних заходів, передбачених у Плані пріоритетних дій Уряду в 2017 та 2018 рр. 


План пріоритетних дій Уряду на 2017 рік було ухвалено Кабінетом Міністрів України 3 квітня 2017 року.

Згідно з цим документом у 2017 році Уряд мав вирішити такі завдання в антикорупційній сфері:

1) забезпечити функціонування ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
2) підвищити рівень стандартів доброчесності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, а також громадськості;
3) забезпечити ефективну загальну координацію та комунікаційну підтримку антикорупційної реформи;
4) забезпечити ефективну діяльність ДБР та НАВРУА;
5) удосконалити систему державного контролю за партійними фінансами.

Для цього було заплановано протягом 2017 року здійснити 29 більш-менш антикорупційних заходів.

Як відзначають автори Альтернативного звіту з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики, з певною долею умовності можна сказати, що лише три з п’яти запланованих завдань Уряду вдалося хоча б частково вирішити. Жодних антикорупційних заходів, спрямованих на вирішення двох інших завдань («Забезпечення функціонування ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», «Удосконалення системи державного контролю за партійними фінансами»),  у 2017 році не вжито.

План пріоритетних дій Уряду на 2018 рік затверджено 28 березня 2018 року. У цьому програмному документі Уряд поставив за мету виконати п’ять антикорупційних завдань:

1)  забезпечити функціонування ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
2)  підвищити рівень стандартів доброчесності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, а також громадськості;
3) забезпечити ефективну загальну координацію та комунікаційну підтримку антикорупційної реформи;
4)  забезпечити ефективну діяльності ДБР та НАВРУА;
5) удосконалення системи державного контролю за партійними фінансами.

Більшість цих завдань дублюються з аналогічними завданнями, що ставилися Урядом у 2017 році, але з певних причин так і не виконані.

Як стверджують автори Альтернативного звіту,  станом на 20 лютого 2019 року лише за одним з п’яти цих напрямків вдалося реалізувати всі заплановані заходи. При цьому реалізовані вони не Урядом, а НАЗК. За трьома напрямками Уряду вдалося реалізувати лише деякі із запланованих антикорупційних заходів, а ще за одним («Забезпечення функціонування ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування») не вжито жодного антикорупційного заходу.

Детальніше – в Альтернативному звіті з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики, підготовленому Центром політико-правових реформ за підтримки Міжнародного фонду Відродження.