preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 28 червня – 4 липня 2022 рокy

04.07.2022

Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації).Етична рада завершила оцінювання кандидатів до ВРП за квотою науковців


Подія

30 червня Етична рада завершила оцінювання кандидатів до Вищої ради правосуддя (далі – ВРП) за квотою з’їзду науковців, за результатами якого рекомендувала до обрання чотирьох кандидатів – О.Гороха, С.Меленка, М.Хавронюка та Д.Лук’янова.

Того ж та наступного дня (1 липня) Етична рада співбесідувала ще вісім кандидатів до ВРП за квотою з’їзду суддів. Також 30 червня Рада прокурорів повідомила секретаріат ВРП про дату проведення позачергової всеукраїнської конференції прокурорів, яка відбудеться 26 серпня цього року і до порядку денного якої включено питання про обрання двох членів ВРП. Прийом документів від кандидатів розпочався 4 липня.

 

Оцінка ЦППР

 

  • Усього з’їзд науковців обирає до складу ВРП двох членів. Наразі вакантною є одна посада. Іншу посаду займає В.Грищук, якого в травні 2022 року Етична рада визнала таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. За законом з’їзд науковців має протягом трьох місяців розглянути питання про його звільнення. Первісно з’їзд науковців, на якому мали обрати члена ВРП, був запланований на грудень 2021 року, але через те, що на той момент Етична рада не надала список рекомендованих до обрання кандидатів, в роботі з’їзду була оголошена перерва на невизначений строк. Тобто вже найближчим часом з’їзд науковців може відновити свою роботу, заповнити вакантні посади у ВРП та вирішити питання щодо звільнення В.Грищука. Щодо рекомендованих Етичною радою кандидатів, за даними Фундації DEJURE, Центру протидії корупції та Автомайдану щодо двох з них (С.Меленка та Д.Лук’янова) існують обставини, які можуть свідчити про невідповідність їх критерію доброчесності. Однак через те що Етична рада не транслювала співбесіди з ними, неможливо оцінити чи вдалося кандидатам спростувати ці обставини.
  • Як раніше повідомляли експерти ЦППР, на 11-13 липня цього року був запланований з’їзд суддів, на якому мали обрати вісім членів ВРП. Проте, 4 липня Рада суддів відклала проведення з’їзду, оскільки Етична рада не встигає співбесідувати всіх кандидатів до ВРП.

  • В останні місяці процедура формування складу ВРП активізувалася. У випадку, якщо вдастся заповнити всі вакантні посади на які були оголошені конкурси, то ймовірно осінню вдастся відновити повноважний склад ВРП.