preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 26 жовтня – 1 листопада 2021 року

02.11.2021

Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації).Центр політико-правових реформ допомагає судам комунікувати з користувачами судових послуг


Центр політико-правових реформ спільно з партнерськими організаціями випустив три короткі відеоролики про те, що таке принцип гласності та відкритості судового процесу, як можна взяти участь у судочинстві з дому та як поводитися в суді. Мета цих роликів – дати інформацію про функціонування судів, правила поведінки, а також ті онлайн сервіси, які є доступними для громадян.

Ідея створити ці ролики виникла під час засідань неформальної робочої групи з комунікацій, до якої, крім голландських фахівців, увійшли працівниці/ки українських судів: Уляна Уніят (Восьмий апеляційний адміністративний суд), Уляна Терех (Червоноградський міський суд Львівської області), Олена Рут і Павло Береза (Галицький районний суд м. Львова).

Виготовила відео команда Ярослава Жукровського, правника і телерадіоведучого, чиї передачі виходять на одному із українських телеканалів. Реалізувати задум вдалося у межах спільного проєкту «Судді суддям: сервісно орієнтовані суди на заході України» Центру політико-правових реформ, Центру міжнародної правової співпраці (CILC, Нідерланди), Школи права Українського католицького університету, за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Що означає принцип гласності та відкритості судового процесу?


– Як відвідати судове засідання
– Де знайти розклад судового засідання
– Як подати процесуальні документи щодо вашої справи?

Як взяти участь у судовому засіданні онлайн?


– Як подати заяву до суду онлайн
– Чи можна брати участь у засіданні не виходячи з дому
– Як користуватися судовими послугами через смартфон?

Як правильно поводити себе у суді?


– Чи треба брати до суду паспорт
– Яка культура поведінки відвідування суду
– На які засідання вас можуть не допустити
– Як поводитися на судовому засіданні?