preloader

Що вас цікавить?

Політичний аналіз подій за період за 7 – 14 Січня 2019

14.01.2019

Щотижневий політичний аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

У рубриці “Щотижневий політичний аналіз” подана вся щотижнева аналітика, здійснювана Центром політико-правових реформ.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.


Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів доброчесність 47 зі 113 кандидатів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду


1. Експертна позиція ЦППР

11 січня 2019 відбулося останнє (четверте) засідання Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), під час якого ініційовано питання про відповідність критеріям доброчесності ще 15 кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду (ВАС). Загалом же ГРМЕ поставила під сумнів доброчесність 47 зі 113 таких кандидатів. Серед них 35 суддів, 9 адвокатів та 3 науковці.

2. Позиція відповідних органів влади

3. Експертна оцінка позиції відповідних органів влади

4. Необхідні регуляції, які вимагають від органу діяти відповідним чином

Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону «Про Вищий антикорупційний суд» питання про відповідність цих кандидатів на посади суддів ВАС критеріям доброчесності (ч. 4 ст. 8 Закону «Про Вищий антикорупційний суд») має бути розглянуто на спеціальному спільному засіданні ВККС та ГРМЕ. Рішення про відповідність кожного з цих 47 кандидатів критеріям доброчесності має бути ухвалене більшістю від спільного складу ВККС та ГРМЕ (за умови, що за нього проголосували не менше половини членів ГРМЕ). У разі неухвалення такого рішення кандидат вважається таким, що припинив участь у конкурсі.

5. Пропозиція ЦППР: як вирішити проблему, використовуючи юридичні механізми

Уже відомо, що 18 та 21 січня 2019 року відбудуться два спеціальні спільні засідання ВККС та ГРМЕ, на яких розглядатиметься питання відповідності зазначених кандидатів критеріям доброчесності. Українська влада в особі ВККС, представники громадськості та міжнародних інституцій мають докласти максимальних зусиль для того, щоб за результатами цих засідань припинили участь у конкурсі всі кандидати:

  •  які не зможуть підтвердити законність походження свого майна;
  •  рівень життя яких (або членів їхніх сім’ї) не відповідає задекларованим доходам;
  •  спосіб життя яких не відповідає статусу судді ВАС;
  •  які не мають достатніх і необхідних знань або практичних навичок для розгляду справ, віднесених до підсудності ВАС.