preloader

Що вас цікавить?

Політичний аналіз подій за період за 21 – 28 Січня 2019

28.01.2019

Щотижневий політичний аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

У рубриці “Щотижневий політичний аналіз” подана вся щотижнева аналітика, здійснювана Центром політико-правових реформ.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.


У Києві напали на знімальну групу «Стоп корупції»


1. Експертна позиція ЦППР

24 січня у Києві напали на знімальну групу «Стоп корупції», яка робила сюжет про незаконний видобуток піску на Видубичах: представників громадськості та журналістів побили, відібрали сумку з документами та грошима одного з них, а їхній автомобіль у прямому сенсі слова «порубали» сокирою. Окрім того, зловмисники стріляли зі зброї та погрожували, що наступного разу одразу вб’ють.

2. Позиція відповідних органів влади

Відразу після отримання інформації про факт учинення цього правопорушення поліція оголосила у м. Києві план-перехоплення. Протягом 24-25 січня працівники МВС здійснювали оперативні та слідчі дії, спрямовані на пошук та затримання правопорушників. Уже 25 січня правоохоронні органи затримали сімох осіб, яким було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 187 КК (розбій). Організатора цього злочину (Михайла Бурду) оголошено у розшук (наразі він переховується). Представники ГО «Стоп корупції» на своїх сторінках у ФБ неодноразово відзначали відмінну роботу поліції та прокуратури у питаннях розслідування та розкриття цього злочину.

26 січня Голосіївський районний суд м. Києва обрав затриманим особам запобіжний захід у виді домашнього арешту. Це рішення викликало обурення з боку як громадськості, так і працівників поліції та прокуратури, які вимагали взяття під варту цих осіб.

3. Експертна оцінка позиції відповідних органів влади

4. Необхідні регуляції, які вимагають від органу діяти відповідним чином

статті 392–423 КПК, ст. 187 КК.

5. Пропозиція ЦППР: як вирішити проблему, використовуючи юридичні механізми

Ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва про обрання запобіжного заходу доцільно оскаржити в апеляційному порядку з метою забезпечення обрання більш суворого виду запобіжного заходу. У подальшому ж громадськості слід забезпечити систематичне висвітлення роботи правоохоронних органів в контексті розслідування та розкриття цього злочину, а також суду в контексті неупередженості та об’єктивності судового розгляду цього кримінального провадження.