preloader

Що вас цікавить?

Політичний аналіз подій за період з 29 травня по 4 червня 2018 року

04.06.2018

Щотижневий політичний аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

У рубриці “Щотижневий політичний аналіз” подана вся щотижнева аналітика, здійснювана Центром політико-правових реформ.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.


Формуванням негативного ставлення до корупції в Україні опікуються всі, тільки не ті, хто зобов’язані це робити


1. Експертна позиція ЦППР

Формуванням у свідомості громадян негативного ставлення до корупції займаються всі, крім тих, хто має це робити відповідно до посади.

2. Позиція відповідних органів влади

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) і Міністерство юстиції (Мін’юст) вважають, що вони належно виконують свої обов’язки.

3. Експертна оцінка позиції відповідних органів влади

1 червня у Ботанічному саду Києва відкрився «Парк корупції» – найяскравіша подія з усіх, що відбувалися у сфері формування в громадян нетолерантного ставлення до корупції та антикорупційних навчань.

Це проект Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні. Для його створення залучили приватних підприємців та громадських активістів. Проте представники влади (крім Національного антикорупційного бюро України, яке також взяло участь у створенні парку) лише прийшли на відкриття «Парку корупції» як звичайні гості.

4. Необхідні регуляції, які вимагають від органу діяти відповідним чином

Відповідно до Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №265, саме НАЗК відповідає за регулярне проведення інформаційних кампаній, спрямованих на формування у населення несприйняття корупції, Мін’юст – за проведення комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня правової свідомості населення, зокрема в частині обізнаності громадян щодо своїх прав і свобод, механізму їхньої реалізації та правових способів захисту, а НАЗК і Мін’юст разом з Держкомтелерадіо – за роз’яснення найважливіших антикорупційних заходів, що здійснюються в державі, положень законодавства про запобігання та протидію корупції, зокрема в частині визначення видів та форм корупційної поведінки, щодо моделей правильної поведінки в ситуаціях із можливими корупційними ризиками.

5. Пропозиція ЦППР: як вирішити проблему, використовуючи юридичні механізми

НАЗК і Мін’юсту, іншим відповідним державним органам час припинити споглядати, і навчитися виконувати свої повноваження проактивно та креативно.