preloader

Що вас цікавить?

Політичний аналіз подій за період з 15 по 22 липня 2019 року

22.07.2019

Щотижневий політичний аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

У рубриці “Щотижневий політичний аналіз” подана вся щотижнева аналітика, здійснювана Центром політико-правових реформ.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.



Відбулося голосування на позачергових виборах народних депутатів


1. Експертна думка ЦППР

21 липня 2019 року відбулося голосування на позачергових виборах народних депутатів України. За попередньою інформацією, системні порушення, що могли істотно вплинути на результат в загальнодержавному одномандатному окрузі, відсутні. За попередніми результатами опрацювання протоколів, неймовірно впевнену перемогу отримує політична партія «Слуга народу». Попереднє твердження станом на сьогодні є релевантним до результатів на одномандатних мажоритарних округах.

2. Контраргумент відповідного органу влади

3. Оцінка ЦППР контраргументу органу влади

Відповідно до заяви Громадської мережі «Опора», позачергові вибори народних депутатів України 21 липня 2019 року були організовані й проведені державою із дотриманням вимог національного законодавства та демократичних стандартів виборів.

Отже, у новому скликанні Парламенту буде сформована потужна пропрезидентська фракція, що з високою ймовірністю зможе самостійно сформувати коаліцію депутатських фракцій та, відповідно, сформувати новий склад Уряду.

Перед наступним Парламентом постала велика кількість викликів як вузькогалузевих, так і загальнонаціональних. Наскрізними в діяльності наступного Парламенту будуть питання конституційної реформи, правового регулювання референдумів, запуску виборчої реформи, зменшення та запобігання корупції тощо.

4. Пов’язане законодавство/розпорядження, що вимагає від органу влади діяти в певний спосіб

Конституція України.

5. Пропозиція ЦППР: як вирішити проблему, використовуючи юридичні механізми

Майбутній коаліції необхідно представити  план пріоритетних дій наступного Парламенту з врахуванням успішних реформ, які започатковані в Україні, та стратегічного курсу Україна на євроінтеграцію. Варто враховувати напрацювання громадянського суспільства, яке має експертний потенціал та інституційну пам’ять щодо чинних в Україні реформ.

Першочерговими кроками ВРУ мають стати  обрання свого керівництва,  формування парламентських комітетів, виходячи з бачення майбутнього Уряду, міністерств. Варто формувати склад КМУ разом із затвердженням  програми його діяльності.