preloader

Що вас цікавить?

Вимоги проти органів місцевого самоврядування

08.09.2013
Публічна адміністрація /
Публічна служба

Вимоги проти органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб

Справи, в яких відповідачем є орган місцевого самоврядування (крім обласної ради, Київської або Севастопольської міської ради), його посадова чи службова особа, вирішують місцеві загальні суди за правилами адміністративного судочинства (п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС).

Під такими органами розуміють:

  1. сільські, селищні, міські (крім Київської та Севастопольської рад), районні у містах ради;
  2. виконавчі комітети, відділи, управління та інші виконавчі органи сільської, селищної, міської, районної у місті ради;
  3. районні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст (ст. 5 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Головними посадовими особами місцевого самоврядування є сільський, селищний, міський голови (ст. 12 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Справи, в яких відповідачем є обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, її посадова чи службова особа, вирішують окружні адміністративні суди за правилами адміністративного судочинства (ч. 2 ст. 18 КАС).

Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) – місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.

  1. Якщо Ви маєте на меті оскаржити правовий акт індивідуальної дії (детально про це див. підрозділ “майнові вимоги до органу влади”), або дії чи бездіяльність відповідного органу місцевого самоврядування, його посадової чи службової особи, що прийняті (вчинені, допущені) стосовно Вас особисто, потрібно звертатися до суду на Ваш вибір – за своїм зареєстрованим місцем проживання (перебування, знаходження) або за місцезнаходженням відповідача (ч. 2 ст. 19 КАС). Якщо Ви не проживаєте в Україні, то позов слід подати за місцезнаходженням відповідача.
  2. Якщо йдеться про оскарження нормативно-правового акта (тобто рішення, що зачіпає інтереси широкого кола осіб і спрямоване на неодноразове застосування), або рішення, дій чи бездіяльності, що прийняті (вчинені, допущені) не стосовно Вас конкретно, але зачіпають Ваші інтереси, то звертатися треба до суду за місцезнаходженням відповідача – відповідного органу чи посадової особи місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 19 КАС).