Відбулась вступна конференція проекту ЄС щодо розвитку ЦНАП
4-5 березня 2016 року у Луцьку відбулась вступна конференція Проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”.
4-5 березня 2016 року у Луцьку відбулась вступна конференція Проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”.
Виконавець проекту: Волинська обласна державна адміністрація (ОДА).
Партнери: Львівська та Рівненська ОДА, Луцька міська рада.
Асоційований партнер: Центр політико-правових реформ.
Термін реалізації: 18 місяців (з 01.02.2016 по 31.07.2017).
Загальна мета проекту – формування моделі типових ЦНАП для малих населених пунктів та об’єднаних громад у контексті децентралізації шляхом впровадження та поширення кращих практик належного врядування.
Загальна вартість проекту ― 1,077 млн. євро, в т.ч. кошти міських рад, районних державних адміністрацій (далі – РДА) і громад не менше 13 %. Більшість коштів буде вкладено у модернізацію приміщень і інфраструктури вибраних ЦНАП, а також для проведення навчальних заходів для персоналу.
Розпочав вступну конференцію керівник проекту Роман Матвійчук, який поінформував про його мету і завдання, основні підходи до відбору та модернізації ЦНАП, основні види діяльності по проекту та очікувані результати.
За час реалізації проекту протягом півтора року у Волинській, Львівській, Рівненській областях планується модернізувати не менше 14 ЦНАП, зокрема у 2016 році: Волинська область – 4 ЦНАП; Львівська область – 3 ЦНАП; Рівненська область – 2 ЦНАП; у 2017 році: Волинська область – 2 ЦНАП; Львівська область – 2 ЦНАП; Рівненська область – 1 ЦНАП.
Привітав учасників конференції міський голова Микола Романюк. Він зауважив, що у місті Луцьку зроблено багато для надання якісних адміністративних послуг. Зі створенням ЦНАП людям не треба бігати різними частинами міста і збирати довідки. Нині лучани можуть прийти у центр надання адміністративних послуг і отримати в одному місті все, що необхідно. За його словами, нині уже люди нарікають на очікування у черзі, якщо воно займає більше 30 хвилин, хоча раніше два тижні треба було ходити по різних інстанціях. Микола Романюк зауважив, що місто працює над вирішенням питання і з чергами, і з переведенням максимуму послуг в он-лайн режим. Міський голова наголосив, що Луцьк переймав досвід інших міст та країн, навчалися. Зараз є багато напрацювань, але потрібно у далі постійно вдосконалюватися. Одним із пріоритетів, за його словами, є задоволеність громадян якістю надання адмінпослуг. Останнім часом до ЦНАП приходить дуже багато людей, велике навантаження на адміністраторів, і тому у місті планується створити ще дві філії центру надання адміністративних послуг. Одна з філій надаватиме послуги й мешканцям Луцького району.
До учасників конференції також звернулися: керівник апарату Волинської облдержадміністрації Дмитро Дубняк, координатор сектору “Регіональний та місцевий розвиток і децентралізація управління” Представництва Європейського Союзу в Україні Домінік Папенхайм, керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріана Вільшинська та директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко.
Після офіційних привітань учасники конференції розпочали обговорення питань порядку денного. Зокрема, присутні мали змогу ознайомитись з детальною інформацією про проект “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”, здобутками Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку, обговорити загальну політику та напрямки реформування системи надання адміністративних послуг, стан та перспективи надання електронних адміністративних послуг через Єдиний державний портал адміністративних послуг, кращі практики надання адмінпослуг у містах і регіонах України, проекти міжнародної технічної допомоги та кращі практики реалізованих ініціатив у сфері адмінпослуг тощо.
Ігор Коліушко, Голова Центру політико-правових реформ, експерт Проекту, представив загальне бачення розвитку сфери адміністративних послуг у контексті децентралізації, інші актуальні питання реформування публічної адміністрації в Україні.
Віктор Тимощук, заступник Голови Правління Центру політико-правових реформ, експерт Проекту, у своїй презентації зупинився насамперед на досягнення реформи адміністративних послуг у 2015 році, завданнях на 2016 рік, основних викликах реформи.
Участь у конференції також взяли представники Мінрегіонбуду, Мінекономрозвитку, міст з кращими ЦНАП в Україні.
Довідкова інформація щодо Проекту.
Основні підходи до відбору та модернізації ЦНАП:
1) ЦНАПи у Волинській та Львівській областях відбираються на конкурсній основі;
2) в усіх ЦНАПах РДА, МВК мають обов’язково розташовуватимуться підрозділи ДМС та видаватимуться закордонні та внутрішні паспорти;
3) в майбутньому ЦНАП РДА будуть передаватися місцевим радам;
4) формуватимуться типові архітектурно-дизайнерські рішення для ЦНАП, які потім тиражуватимуться.
Основні види діяльності у Проекті:
– формування архітектурно-дизайнерських рішень для ЦНАП;
– підготовка проектно-кошторисної документації на кожен ЦНАП, що буде модернізуватися;
– створення інфраструктури в новостворених ЦНАП та покращення інфраструктури існуючих ЦНАП;
– автоматизація ЦНАП Рівненської області;
– підвищення фахового рівня представників ЦНАП;
– впровадження електронних адміністративних послуг у Рівненській та їх розвиток у Волинській областях;
– вдосконалення інформаційних і технологічних карток (ІК та ТК) для кожного з 14 ЦНАП;
– моніторинг вибраних ЦНАП – двічі: перший раз – березень/квітень 2016 р. і другий раз – квітень/травень 2017 р.
– підготовка методичних (наукових) матеріалів з актуальних питань надання адмінпослуг, у тому числі систематизація отриманого досвіду розвитку ЦНАП у нових громадах для його подальшої мультиплікації в межах України.
Заходи щодо підвищення рівня компетентності керівників і адміністраторів ЦНАП:
– конференції – 2 (березень 2016 р. і липень 2017 р.),
– поїздки для переймання досвіду – 2 міста (Вінниця і Одеса) (березень 2016 р.),
– семінари щодо ІК/ТК для вибраних ЦНАП – 13,
– семінар-навчання адміністраторів для вибраних ЦНАП – 10,
– семінар щодо документації для керівників ЦНАП областей – 3,
– тренінг/дискусія для керівників ЦНАП областей – 6,
– семінар щодо нових послуг для керівників ЦНАП областей – 3.
Отже, основний запланований результат Проекту – модернізація щонайменше 14 ЦНАП та належна якість послуг у цих ЦНАП.
Решта ЦНАП (громад та районів) матимуть можливість:
– отримати консультаційну підтримку від експертів та учасників Проекту;
– відрядити адміністраторів ЦНАП на тренінги;
– обмінюватися та застосовувати кращий досвід інших ЦНАП, що беруть участь у Проекті;
– використати напрацьовані у рамках проекту типові архітектурно-дизайнерські рішення організації ЦНАП;
– застосовувати у практичній роботі методичні матеріали, підготовлені у рамках Проекту.
Проект здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу.