preloader

Що вас цікавить?

Венеційська комісія підтримала набір нових суддів через конкурс

23.10.2015
Судівництво /
Судова реформа

Венеційська комісія визнала можливість у разі реорганізації судів набирати до них нових суддів. Діючі судді можуть взяти участь у конкурсі або звільнитися


Під час реорганізації судів судді зможуть взяти участь в конкурсі на нові посади або звільнитися.

Про це повідомив Роман Куйбіда, заступник голови Центру політико-правових реформ, експерт групи РПР "Судова реформа", який перебуває на засіданні комісії.

"Венеційська комісія визнала можливість у разі реорганізації судів набирати до них нових суддів. Діючі судді можуть взяти участь у конкурсі або звільнитися", – зазначив експерт. 

Це підтвердив і міністр юстиції України Павло Петренко. На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що Венеційська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи.

Нагадаємо, наразі існує два варіанти конституційних змін в частині правосуддя: перший варіант розроблено Конституційною комісією, другий – експертами "Реанімаційного пакету реформ" (РПР). Конституційна комісія пропонує переатестацію суддів, а експерти РПР говорять про новий набір на посади через відкритий конкурс.

Роман Куйбіда зазначав, що діючі судді, зокрема, керівництво Верховного суду, підтримують варіант переатестації тому, що потім таке рішення можна буде оскаржити.