preloader

Що вас цікавить?

В Україні запрацювало громадське об’єднання "Виборча рада UA"

05.07.2018
Загальні новини /
Новини ЦППР

В Україні розпочинає діяльність громадське об'єднання «Виборча Рада UA», до складу якого увійшли відомі представники різних галузей – науки, освіти, експертного середовища, ЗМІ, культури, бізнесу.


В Україні розпочинає діяльність громадське об'єднання «Виборча Рада UA», до складу якого увійшли відомі представники різних галузей – науки, освіти, експертного середовища, ЗМІ, культури, бізнесу.

Про це доктор філософських наук Євген Бистрицький повідомив на прес-конференції в Укрінформі.

«У цьому об'єднанні можна побачити представників науки, освіти, експертного середовища, ЗМІ, культури, бізнесу. Ми бачимо себе як позапартійну платформу, до якої, я думаю, будуть долучатися ті, хто розуміє всю відповідальність та складність питань, які виникають перед кожним громадянином напередодні та під час президентських і парламентських виборів 2019 року», – сказав він.

Бистрицький наголосив, що виборча кампанія в Україні вже фактично стартувала, але більшість громадян не знає, за кого голосувати, оскільки для більшості не існує авторитетних демократичних лідерів, які б могли претендувати на вищу посаду в країні. Крім того, нині загострюється політична боротьба в умовах різкого падіння рейтингів більшості провідних політиків. Майже усі основні політичні сили вдаються до популізму задля маніпуляції виборцями.

 

За його словами, в умовах олігархічної монополізації загальнонаціональних ЗМІ фактично відсутня система незалежної та відкритої комунікації політиків і громадян, яка б створювала умови для раціонального і розважливого вибору представників політичної еліти.

«Ми останнім часом бачимо масові шоу та ток-шоу, які, очевидно, мають надзвичайно популістичний характер. Тому ми вирішили зібратися, аби протиставити усьому цьому серйозну розмову. І думаємо, що ця розмова на основі тієї групи людей, яка увійшла у об'єднання, дасть результати», – додав науковець.

Як наголосив доктор філософії в галузі політології Андрій Мелешевич, «Виборча Рада UA» допомагатиме громадянам проаналізувати усю інформацію, яку їм подають, та зробити правильний обдуманий вибір.

«Ми не говоримо про якесь політичне втручання. Одна з умов вступу до групи – це відсутність політичної приналежності. Тобто, ми виходимо із позицій повної об'єктивності, позапартійності. Думаю, що завдяки нашій освіті, науковій та суспільній діяльності, напрацюванням певних знань, кваліфікації та експертизи в сфері виборів, діяльності політичних партії, демократичних інституцій тепер можемо допомогти нашим виборцям зрозуміти, що саме відбувається, і зробити свідомий вибір», – наголосив він.

Експерт в галузі права, громадський діяч Ігор Коліушко переконаний, коли політичні структури недопрацьовують у сфері консолідації та організації суспільства, тоді на перший план мають виходити різноманітні суспільно відповідальні інтелектуали, які розуміються на проблемах і можуть допомагати. «Вага голосу одиниці, навіть авторитетної, ніколи не зрівняється з вагою голосу групи людей, які продискутували, відшліфували оцінку, кожне твердження у своєму середовищі і оприлюднюють суспільству свою позицію», – сказав Коліушко.

«Виборча Рада UA» є національним громадським об'єднанням, що розпочинає свою діяльність як постійна публічно діюча інтелектуально-експертна рада. Вона має на меті позапартійно вплинути на хід виборчих кампаній 2019 року та зміст політики в Україні шляхом незалежного змістовного обговорення та широкого оприлюднення експертних оцінок програм політичних партій та окремих кандидатів, їхніх команд та особистих якостей.

«Якщо ви повірите у незаангажованість кожного з нас, то шляхом дискусій ми хочемо визначити правильного кандидата і запропонувати його вам. Проблема у тому, що у нас буде 50-60 кандидатів і серед них будуть розумні і достойні люди без жодного шансу бути обраними, бо, на жаль, поки в Україні без 50 млн доларів бути обраним неможливо. Так от, ми хочемо знайти того гідного і розумного, навіть якщо у нього немає стільки коштів», – пояснив економіст Олександр Савченко.

За умови високого рівня недовіри до влади та політичного класу в цілому життєво необхідні ясне бачення позитивної та реалістичної перспективи для країни.

«Нашим громадянам готують чергову смачну «цукерку», яку їм популісти готові згодовувати, особливо у період виборів. Так от, наша мета полягає у тому, аби спокійно і професійно познімати яскраві обгортки з цих «цукерок», щоб виборець уважно подивився, що йому підсовують, навчився аналізувати», – наголосив дипломат, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко.

Зі свого боку генеральний директор національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, який також долучився до цієї групи, переконаний, що саме ці експерти є професійним та незаангажованими. «Суспільне готове представляти майданчик будь-якої форми для того щоб такі обговорення були», – запевнив він.

Члени «Виборчої Ради UA» планують визначити порядок денний виборчої кампанії через перелік питань, на які мали б відповісти кандидати у президенти. Учасників виборчих перегонів будуть залучати для проведення очних дискусій з експертами, їхні програми та дії будуть детально аналізуватися .

Крім того, експерти мають намір розробити чіткі та прості критерії та методології оцінювання кандидатів. Вони будуть відкрито та системно інформувати громадськість про свої оцінки, ходи виборчих кампаній кандидатів та кампанії у цілому.Ініціатива є загальнонаціональною та залучатиме представників громадського сектору з усієї України.

Окрім учасників сьогоднішньої прес-конференції до складу ради увійшли соціолог Ірина Бекешкіна, доктор економічних наук Ігор Бураковський, політолог та культуролог Тарас Возняк, політолог, доктор історичних наук Олексій Гарань, експерт у галузі енергетики та національної безпеки Михайло Гончар, письменник і громадський діяч Сергій Жадан, викладач, громадський діяч Валерій Пекар, художник Олександр Ройтбурд, генерал-лейтенант Олександр Скіпалький, політичний діяч Тарас Стецьків, журналіст Дмитро Тузов, експерт та громадський діяч Тарас Шевченко, психотерапевт, доктор медичних наук Олександр Фільц.