preloader

Що вас цікавить?

У Сумах обговорювали як розвивати ЦНАП області

27.02.2015
Адміністративні послуги

25 лютого 2015 року в Сумській обласній державній адміністрації відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг».
Захід організовано Центром політико-правових реформ, Центром досліджень місцевого самоврядування та Сумською обласною державною адміністрацією


25 лютого 2015 року в Сумській обласній державній адміністрації відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг».
Захід організовано Центром політико-правових реформ, Центром досліджень місцевого самоврядування та Сумською обласною державною адміністрацією.
Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах та районах області та виконання розпорядження КМУ № 523 від 16.05.2014 щодо надання послуг центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) у ЦНАП.
В роботі семінару взяли участь заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, заступник голови правління та експерт Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич, директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як, заступник керівника апарату Волинської ОДА Роман Матвійчук, керівники і службовці структурних підрозділів ОДА, керівники ЦНАП районних державних адміністрацій області і міст обласного підпорядкування, керівники і службовці територіальних органів державної влади – Державної міграційної служби у Сумській області, Головного управління юстиції у Сумській області та Держземагентства.
Відкрив роботу семінару директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Олександр Сітак. Він підкреслив, що обласна влада створює умови для розвитку ЦНАП, надає їм необхідну допомогу. «Адже ЦНАП – це обличчя влади. За їх роботою люди оцінюють результативність нашої діяльності», – підкреслив він.
Заступник міського голови, керуючий справами Сумської міської ради Віктор Волонтирець розповів про історію створення ЦНАП у м. Суми, про завдання і принципи його розвитку.
В. Тимощук представив основні напрямки реформування системи надання послуг , проблеми та ризики цього процесу. Однією з основних проблем є відсутність необхідної взаємодії і спільних дій між ЦНАП і територіальними підрозділами ЦОВВ, а також брак послідовності у впровадженні реформи з боку центрального Уряду. Л. Карп’як розповіла про роботу ЦНАП у місті Луцьку, де надаються практично всі послуги Луцької міської ради та територіальних відділень ЦОВВ. На сьогодні ЦНАП м. Луцька є одним із кращих щодо залучення адміністративних послуг ЦОВВ. Зокрема, незабаром у ЦНАП вже має розпочатися навіть видача біометричних паспортів. Р. Матвійчук поділився досвідом формування мережі ЦНАП у Волинській області шляхом реалізації єдиних організаційних підходів та впровадження електронного документообігу у ЦНАП районів і міст області. І. Бригілевич звернув увагу на необхідності формування дієвих ЦНАП, про які б мали знати громадяни і до яких вони мали б потребу звертатися. Для цього необхідно об’єднати зусилля органів влади всіх рівнів і громадськості.
Учасники заходи взяли активну участь у обговоренні представлених тем, а також висловили сподівання щодо необхідності формування і реалізації державою послідовної політики щодо розвитку ЦНАП та реальної передачі послуг ЦОВВ до ЦНАП.
Семінар-тренінг проведено за фінансової підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.