У Полтаві відбулось навчання керівників ЦНАП
24 березня в приміщенні Полтавської ОДА відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг».
Захід організовано Центром політико-правових реформ (м. Київ), Центром досліджень місцевого самоврядування (м.Львів) та Полтавською обласною державною адміністрацією
24 березня в приміщенні Полтавської ОДА відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг».
Захід організовано Центром політико-правових реформ (м.Київ), Центром досліджень місцевого самоврядування (м.Львів) та Полтавською обласною державною адміністрацією.
Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах та районах області та виконання розпорядження КМУ № 523 від 16.05.2014 щодо надання послуг центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) у ЦНАП.
Відкриваючи захід заступник голови Полтавської обласної ради Микийчук В.П. наголосив, «що розбудова прозорої та доступної до кожного громадянина системи надання адміністративних послуг є одним з пріоритетів у роботі органів влади».
Виконувач обов’язків директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Орлов Д.В. підкреслив, «що забезпечення повноцінного функціонування Центрів надання адміністративних послуг і, як наслідок, спроможність влади якісно надавати адмінпослуги, є одним з головних індикаторів її діяльності». Також, він зазначив , що сьогодні відповідно до вимог Закону України «Про адміністративні послуги» в області працюють 30 Центрів надання адміністративних послуг.
В роботі семінару взяли участь заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, заступник голови правління та експерт Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич, директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карпяк, заступник керівника апарату Волинської ОДА Роман Матвійчук, керівники і службовці структурних підрозділів ОДА, керівники ЦНАП районних державних адміністрацій області і міст обласного підпорядкування, керівники і службовці територіальних органів державної влади – Державної міграційної служби у Чернівецькій області, Головного управління юстиції та Держземагентства у Полтавській області.
В. Тимощук представив основні напрямки реформування системи надання послуг, проблеми та ризики цього процесу. Однією з основних проблем є відсутність необхідної взаємодії і спільних дій між ЦНАП і територіальними підрозділами ЦОВВ. Л. Карпяк розповіла про роботу ЦНАП у місті Луцьку, де надаються практично всі послуги Луцької міської ради та територіальних відділень ЦОВВ. На сьогодні ЦНАП м. Луцька є одним із кращих щодо залучення адміністративних послуг ЦОВВ. Зокрема, з 20 лютого розпочато видачу біометричних паспортів у приміщенні ЦНАП. Р. Матвійчук поділився досвідом формування мережі ЦНАП у Волинській області шляхом реалізації єдиних організаційних підходів та впровадження електронного документообігу у ЦНАП районів і міст області. І. Бригілевич звернув увагу на необхідності розвитку дієвих ЦНАП, про які б мали знати громадяни і до яких вони мали б потребу звертатися. Для цього необхідно об’єднати зусилля органів влади всіх рівнів і громадськості.
Учасники заходи взяли активну участь у обговоренні представлених тем, надали пропозиції і рекомендації щодо поліпшення діяльності ЦНАП, а також підтримали потребу формування і реалізації державою послідовної політики щодо розвитку ЦНАП та реальної передачі послуг ЦОВВ до ЦНАП.
Семінар-тренінг проведено за фінансової підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.