preloader

Що вас цікавить?

У Львові відбувся семінар для керівників ЦНАП області

05.02.2015
Адміністративні послуги

4 лютого 2015 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг», організований Центром політико-правових реформ, Центром досліджень місцевого самоврядування та Львівською обласною державною адміністрацією


 4 лютого 2015 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг», організований Центром політико-правових реформ, Центром досліджень місцевого самоврядування та Львівською обласною державною адміністрацією.

Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах та районах області, в тому числі забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №523 від 16.05.2014 щодо надання послуг центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) через ЦНАП.

В роботі семінару взяли участь заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, заступник голови правління та експерт Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич, директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як, заступник керівника апарату Волинської ОДА Роман Матвійчук, керівники і службовці структурних підрозділів ОДА, керівники ЦНАП 20 районних державних адміністрацій області і 9 міст обласного підпорядкування, керівники і службовці 3 територіальних органів державної влади – Державної міграційної служби у Львівській області, Головного управління юстиції у Львівській області та Держземагентства.

Відкрив роботу семінару директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Василь Лозинський. Він ознайомив присутніх з станом надання адміністративних послуг в області, з проведеною роботою у цій сфері та висловив сподівання щодо подальшого розвитку співпраці між центрами надання адміністративних послуг та територіальними відділеннями центральних органів влади. Зокрема, В.Лозинський інформував учасників про електронну систему "Галерея послуг Львівської області", робота якої мала б пришвидшити надання адміністративних послуг та зробити процес надання послуг максимально прозорим.

В. Тимощук представив основні напрямки реформування системи надання послуг, проблеми та ризики цього процесу. Однією з основних проблем є відсутність необхідної взаємодії і спільних дій між територіальними підрозділами ЦОВВ і ЦНАП.

Л. Карп’як розповіла про роботу ЦНАП у місті Луцьку, де надаються практично всі послуги Луцької міської ради та територіальних відділень ЦОВВ. На сьогодні ЦНАП м. Луцька є одним із кращих щодо залучення до надання адміністративних послуг ЦОВВ. Зокрема, з середини лютого 2015 року заплановано видачу біометричних паспортів у приміщенні ЦНАП.

Р. Матвійчук поділився досвідом формування мережі ЦНАП у Волинській області шляхом реалізації єдиних організаційних підходів та впровадження електронного документообігу у ЦНАП районів і міст області.

І. Бригілевич звернув увагу на необхідності формування дієвих ЦНАП, про які б мали знати громадяни і до яких вони мали б потребу звертатися. Для цього необхідно об’єднати зусилля органів влади всіх рівнів і громадськості.

Учасники заходи взяли активну участь у обговоренні представлених тем, а також висловили сподівання щодо необхідності формування і реалізації державою послідовної політики щодо розвитку ЦНАП та реальної передачі послуг ЦОВВ органам місцевого самоврядування та районним державним адміністраціям. Серед іншого, це суттєво полегшило б утворення дійсно інтегрованих офісів з надання адміністративних послуг.

Семінар-тренінг проведено за фінансової підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.