preloader

Що вас цікавить?

У Львові обговорили перспективи реформи місцевого самоврядування

21.11.2014
Адміністративна реформа /
Публічна адміністрація /
Адміністративно-територіальний устрій

Круглий стіл був проведений Центром досліджень місцевого самоврядування (Львів), Центром політико-правових реформ (Київ) за підтримки Асоціації міст України за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду


20 листопада у Львові відбувся круглий стіл «Громада: жити по-новому. Втілення перших кроків реформи місцевого самоврядування».

У цьому взяли участь міські голови міст Львівської області та їхні заступники, експерти Центру політико-правових реформ та Центру досліджень місцевого самоврядування, науковці Інституту регіональних досліджень НАН України, Регіональної філії Національного інституту стратегічних досліджень у Львові, Львівського національного університету ім. Франка та громадських організацій Львівської, Івано-Франківської області.

Круглий стіл був проведений Центром досліджень місцевого самоврядування (Львів), Центром політико-правових реформ (Київ) за підтримки Асоціації міст України за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Учасники обговорили перші кроки реформи місцевого самоврядування 2014 року для місцевого самоврядування: Закон України «Про співпрацю територіальних громад» та нові вимоги до доступу до інформації та приміщень місцевого самоврядування.

Також відбулися дискусії навколо наступних кроків реформи: фінансової децентралізації та законопроекту про добровільне об’єднання громад.

«Питання реформи місцевого самоврядування та децентралізації є зараз найважливішими для України. Необхідно обговорювати їх по всій країні, щоб зрозуміти погляди один одного та щоб реформа відбулася злагоджено»,– наголосив у вступному слові Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.

Учасники також обмінялися думками та можливостями у вирішенні поточних викликів перед місцевими громадами: необхідності децентралізації ціноутворення на комунальні послуги, збільшення енергоефективності житлового фонду, економічну безпеку територіальних громад та наближення до європейських стандартів місцевого самоврядування.

В ході круглого столу Ігор Сенчук,  заступник директора-начальник управління економіки та реформування Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, представив дослідження «Порядок формування та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги», проведене в межах проекту «Реформа публічної адміністрації у Вишеградських країнах: уроки для України та Білорусі».

1 квітня 2014 р. Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію реформи місцевого самоврядування, яка суттєво наблизить Україну до європейських принципів місцевого самоврядування та посилить спроможність місцевого самоврядування.