preloader

Що вас цікавить?

ЦППР бере участь у міжнародному проекті «Реформа публічної адміністрації в Вишеградських країнах: Уроки для Білорусі та України»

12.02.2013
Адміністративна реформа /
Публічна адміністрація /
Адміністративно-територіальний устрій

Проект має на меті сприяння розбудові сучасної та ефективної системи публічної адміністрації в Білорусі та Україні, надаючи експертну підтримку партнерських інституцій з незалежною експертною думкою, заснованою на досвіді Вишеградських країн


Центр політико-правових реформ бере участь у міжнародному проекті «Реформа публічної адміністрації в Вишеградських країнах: Уроки для Білорусі та України».

Проект має на меті сприяння розбудові сучасної та ефективної системи публічної адміністрації в Білорусі та Україні, надаючи експертну підтримку партнерських інституцій з незалежною експертною думкою, заснованою на досвіді Вишеградських країн (Вишеградська четвірка).

Проект складається з таких етапів:

З грудня 2013 року до середини лютого 2013 року партнери з Вишеградської четвірки готують дослідження щодо реформ публічної адміністрації в своїх країнах з питань, запропонованих SYMPA (Білорусь) та ЦППР (Україна).

Далі, в березні-квітні 2013 року протягом проекту дванадцять молодих фахівців з досвідом діяльності в публічній адміністрації з України та Білорусі відвідають країни Вишеградської четвірки в рамках ознайомчих візитів. Також в травні-червні 2013 року чотири молоді фахівці візьмуть участь у місячному професійному стажуванні в країнах Вишеградської четвірки.

Навчальні візити та стажування дадуть можливість молодим фахівцям дослідити важливі для них питання та налагодити професійні контакти для розробки програмних пропозицій (по п’ять програмних документів для Білорусі та України) до серпня 2013 року. Програмні пропозицій відобразять дослідження експертів Вишеградської четвірки, знання та досвід молодих фахівців, здобуті під час навчальних візитів та стажувань. Вони повинні містити конкретні рекомендації українських та білоруських органів публічної адміністрації.

Наступний етап – ознайомчі візити до Праги та Братислави для трьох старших посадовців або експертів з публічній адміністрації в вересні 2013 року.

За матеріалами програмних пропозицій з вересня 2013 року до січня 2013 року будуть проведені публічні презентації в Україні та Білорусі. Заключна конференція проекту відбудеться в Мінську в лютому 2014 року.

За підсумками проекту буде опублікована збірка, в яку увійдуть результати досліджень, програмні пропозиції, матеріали публічних презентацій та заключної конференції.

Проект триватиме з жовтня 2012 року до березня 2014 року.

Проект відбувається за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (International VisegradFoundation).

Сайт проекту:  www.amo.cz/publicadmin

Партнери ЦППР в цьому проекті:

Асоціація з міжнародних відносин (Association for international affairs – AMO), Прага;

Школа молодих менеджерів з публічної адміністрації (School of young managers in public administration – SYMPA), Мінськ;

Фундація Понтіс (Pontis foundation), Братислава;

Фундація Польсько-Української Співпраці (Polish-Ukrainian Cooperation Foundation – PAUCI), Варшава;

Угорське Європейське Товариство (Hungarian Europe society – HES), Будапешт.