preloader

Що вас цікавить?

Щодо проведених конкурсів на посади держсекретарів міністерств

09.12.2016
Державна служба /
Публічна адміністрація /
Публічна служба

Дивною видається неправова, різка реакцію теперішнього керівництва Міністерства охорони здоров’я  та деяких представників громадськості. Наразі вже лунають звинувачення в корупції. Слід зазначити, що два місяці тому ця особа-кандидат  вже брала участь у конкурсі на іншу посаду. Відтоді більшість цих звинувачень уже були оприлюднені і спростовані. Проте зараз звинувачення повторюються знову. 


Цього тижня Комісією з питань вищого корпусу державної служби було проведено конкурси на посади держсекретарів для ряду міністерств, а саме: Міністерства закордонних справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України.

Результати виявились досить різними, адже і на конкурс на посади держсекретарів подались дуже різні кандидати. Як повідомив член Комісії з питань вищого корпусу державної служби І. Коліушко, у більшості випадків із них перемогли теперішні заступники міністрів – керівники апаратів цих міністерств чи директори департаментів (6 міністерств). Причому в чотирьох із кандидатів була досить переконлива перемога – вони були більш поінформовані і краще презентували себе на співбесіді. А в двох випадках частина членів Комісії віддавали перевагу альтернативним претендентам, але за кількістю набраних балів вони дещо поступились.

Загалом варто зазначити, що для успіху реформи державної служби позитивним фактором було би подання нових кандидатур принаймні на третину міністерств. Таким чином, з’явився би шанс, що принаймні частина з них дійсно добре себе проявить на цих посадах і створить прецедент, що можна відбирати на відкритих конкурсах претендентів на вищі посади у державній службі.

Цікаво, що принаймні чотири рази траплялись випадки, за яких роботу з ситуаційних завдань дуже якісно (на голову краще від інших в цьому конкурсі) виконував претендент, який виявлявся (Комісія перевіряє ці роботи анонімно, не знаючи кому вони належать) не представником міністерства. Однак в двох із цих чотирьох випадків цей претендент повністю провалював співбесіду, а в двох, на жаль, програвав по балах.

Лише у двох міністерствах переможцями виявилися претенденти не з апарату міністерств, причому в обох випадках в конкурсі не брали участі теперішні заступники міністрів – керівники апаратів. Зокрема, це Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я. В обох цих випадках, перемогу  здобули достойні кандидати. Хочеться вірити, що вони зможуть показати позитивний приклад для наступних конкурсів.

Однак дивною видається неправова, різка реакція теперішнього керівництва Міністерства охорони здоров’я  та деяких представників громадськості. Наразі вже лунають звинувачення в корупції.

Слід зазначити, що два місяці тому ця особа-кандидат  вже брала участь у конкурсі на іншу посаду. Відтоді більшість цих звинувачень уже були оприлюднені і спростовані. Проте зараз звинувачення повторюються знову. Напевно дійсно інтереси якихось кланів дуже серйозно сходяться на цьому міністерстві. Чи не тому і міністра у даному Міністерстві досі не призначено?

Що ж до Міністерства молоді та спорту, то для цього Міністерства буде оголошений повторний конкурс – ні один із чотирьох претендентів не зміг отримати задовільні оцінки за розв’язання ситуаційних завдань. Як наслідок, співбесіду проводити виявилося ні з ким.

Центр політико-правових реформ