preloader

Що вас цікавить?

Що це було. Роман Куйбіда розповів, як будуть відсіювати негідних суддів

24.05.2018
Судівництво /
Судова реформа

В ефірі програми "Що це було" Роман Куйбіда, заступник голови Центру політико-правових реформ та член Громадської ради доброчесності, розповів про створення Антикорупційного суду в Україні. 


В ефірі програми "Що це було" Роман Куйбіда, заступник голови Центру політико-правових реформ Центру політико-правових реформ та член Громадської ради доброчесності, розповів про створення Антикорупційного суду в Україні.

Експерт зазначив, що найцікавішим у цьому законопроекті є те, що суддів обиратиме Вища кваліфікаційна комісія, а міжнародні експерти лише мають право вето і таким чином ніби замінюють вищу раду доброчесності.

"Наразі розглядається два варіанти щодо того, яким чином вето міжнародних експертів можна подолати. Хоча наша проблема не в тому, як відсіяти негідних суддів, а в тому, щоб вибрати найкращих", – сказав Роман Куйбіда.

Він також заявив, що дуже важливе питання в тому, як рада міжнародних суддів буде відфільтровувати таких негідників. Однак це, швидше за все, буде так, як ми бачили на прикладі конкурсу до Верховного суду, коли на посади були рекомендовані далеко не найкращі кандидати і явно не ті, які проявили себе найкраще. 

Детальніше дивіться у програмі.