preloader

Що вас цікавить?

Що треба виправити в урядовому “паспортному” законопроекті, щоби його підтримали депутати

24.11.2015
Адміністративні послуги

Сьогоднішнє сигнальне голосування у Верховній Раді за урядовий "паспортний" законопроект №3224 провалилося — менше 200 голосів. "Це свідчить, що депутати не готові бездумно підтримувати урядовий законопроект із чисельними загрозами для прав і свобод громадян", — вважає заступник голови Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного пакету реформ Віктор Тимощук. 


На думку експерта, ситуація з цим голосуванням має підштовхнути уряд до більш конструктивного діалогу як з народними депутатами, та і з незалежними експертами щодо проведення паспортної реформи. А саме, виправити в урядовому законопроекті №3224 п'ять найбільших помилок і тільки після цього вносити у парламент на голосування:

1. Необхідно відображати місце проживання на самому паспортному документі;

2. У тексті законі потрібно визначити вичерпний перелік документів, які повинні подавати громадяни, як для отримання внутрішнього, так і закордонного паспортів;

3. Безпосередньо у законі потрібно визначити розміри плати за внутрішній і закордонний паспорти;

4. На цьому етапі реформи доцільно допустити в обіг, як цифровий  (пластиковий), так і нецифровий (паперовий) вид паспортів, бо для видачі всім охочим цифрових паспортів не вистачить обладнання;

5. Потрібно прибрати ДП "Документ", що нині паразитує на схемі видачі закордонних паспортів, із законопроекту (в тексті законопроекту цю структуру названо так: державне підприємство у сфері управління розпорядника реєстру).

"Було би добре вже зараз замінити паспорт на посвідчення особи, тобто, відійти від радянського принципу і назв документів. Відмовитися від дублювання документів, що посвідчують особу, наприклад, у Литві людині, що отримала закордонний паспорт, внутрішній не потрібен — ідентифікація відбувається за закордонним", — вважає Віктор Тимощук і нагадує, що для проведення паспортної реформи є громадсько-депутатський законопроект №1632, який також можна внести до Верховної Ради, а не витрачати час на виправлення урядового законопроекту №3224.