Що не так в Конституції України?
Інтерв'ю з керівником проектів ЦППР з питань конституційного права Юлією Кириченко щодо різночитання між правами людини і забезпеченням їх з боку виконавчої влади
В ефірі “Інформаційного дня” на “5 каналі” експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко розповіла, де найбільше різночитання між правами людини і забезпеченням їх з боку виконавчої влади.
За словами Кириченко, важливо розуміти, що Конституція – це внутрішня угода, “це виключно внутрішнє питання”. Наразі Україна живе за Конституцією редакції 2004 року. Утім, і вона не досконала, а реалізація прописаних у документі прав не завжди проводиться на достатньому рівні.
“Якщо ми розглянемо сферу відповідальності Кабінету Міністрів, прем’єра та Президента – вони будуть пересікатися. Так само повноваження Президента у сфері виконавчої влади – це кадрове призначення місцевої виконавчої влади. Потім відбувається підпорядкування місцевої виконавчої влади уряду як центральному органу виконавчої влади. І тут, звісно, закладений конфлікт, який не дає можливості чітко виробити державну політику у певній сфері виконавчій і далі її реалізовувати”, – пояснює експерт.
Вона також додає: “На жаль, кожна влада, яка в нас була, ставилася до Конституції як до ординарного закону, який можна використовувати у власних інтересах. Суспільство після радянської доби теж не мало вагомого впливу, як у тій же Америці, щоб показати, що Конституція – це те, що влада чіпати не може. На жаль, ми не реагували революціями на брутальне втручання у Конституцію (2004, 2010 роки)”.
До чого це призвело та чи дійсно захищає Конституція права українців – дізнайтеся у відео: