preloader

Що вас цікавить?

Рівень довіри експертів до нового Верховного Суду високий – результати опитування

07.12.2017
Судівництво /
Судова реформа

Кожен третій експерт довіряє новому Верховному Суду, – виявило експертне опитування. З огляду на високий рівень недовіри до судової влади в цілому, цей показник є високим. Такий висновок зробив експерт ЦППР Роман Куйбіда на прес-конференції «Яким має бути новий Верховний Суд: результати опитування» 7 грудня


Кожен третій експерт довіряє новому Верховному Суду, виявило експертне опитування. З огляду на високий рівень недовіри до судової влади в цілому, цей показник можна вважати високим. Такий висновок зробив експерт Центру політико-правових реформ (ЦППР) Роман Куйбіда на прес-конференції «Яким має бути новий Верховний Суд: результати опитування» 7 грудня.

«52% респондентів вірять, що новий ВС позитивно вплине на підвищення довіри громадян та бізнесу до української системи правосуддя. ВС довіряє кожен третій опитаний – це дуже гарний показник на тлі загальної недовіри до судової влади», – повідомив заступник голови правління ЦППР Роман Куйбіда.

Опитування проводилося шляхом онлайн-анкетування з 28 листопада по 3 грудня 2017 року, у ньому взяли участь 421 респондент, з них 340 правників, у т. ч. 36 суддів.

37% опитаних довіряють новому складу ВС, 40% довіряють лише окремим суддям. Повністю не довіряють новому складу ВС 12% опитаних. Водночас Роман Куйбіда наголосив, що 60% опитаних не вірять, що новий ВС зможе протистояти політичним впливам. 44% вірять, що судді нового ВС будуть некорумпованими, а 46% ні. На думку 72% опитаних, бездоганна репутація і відсутність негативного висновку Громадської ради доброчесності має бути ключовою вимогою до очільників нового ВС і касаційних судів у його складі. Громадяни очікують від нового ВС впровадження нових стандартів суддівської поведінки. Водночас перед новим ВС стоять серйозні виклики – це велике навантаження та загальна недовіра до існуючої судової системи.

Суддя нового Верховного Суду Микола Мазур підкреслив, що бачить серед колег в цьому Суді цілковите усвідомлення тих сподівань, які покладає на них суспільство, а також прагнення забезпечити швидкий старт Верховного суду та його ефективну діяльність. Суддя цього ж Суду Лариса Рогач відзначила, що експертна спільнота та громадськість теж має усвідомлювати свою відповідальність у запровадженні якісної роботи нового Верховного Суду. 

Як вважає Володимир Сущенко, голова правління Експертного центру з прав людини та член піклувальної ради Асоціації правників України, результати проведеного конкурсу до нового ВС не зменшили високий рівень недовіри в суспільстві щодо здатності ВС бути абсолютно незалежним і максимально справедливим. Експерт наголосив: «Саме обрані до складу ВС адвокати і науковці спроможні підвищити рівень довіри до судової влади загалом і тому викликають більший рівень довіри в суспільстві, порівняно з суддями».

 

Додаткова інформація: прес-конференцію організовує Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ЦППР, жодною мірою не відображають офіційної позиції Європейського Союзу.

Відео з прес-конференції можна переглянути тут

За додатковою інформацією звертайтеся до Ярини Бусол, тел. +38 095 153 25 42, busol@pravo.org.ua