Виконання функцій Ресурсного центру для ОГС з питань громадського моніторингу надання адміністративних послуг
Результати
- Ознайомитись з результатами соціологічного дослідження
У рамках Проекту проведено загальнонаціональне соціологічне опитування населення щодо задоволеності рівнем якості надання адміністративних послуг та локальних соціологічних опитувань у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) у 40 містах України із чисельністю населення понад 100 тис. мешканців.
Опитування проводилося під загальним керівництвом та експертним супроводом Центру політико-правових реформ і під науковим керівництвом Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».
Центром політико-правових реформ розроблено комплекс запитань, які дозволяють ідентифікувати рівень задоволеності громадян наданням їм адміністративних послуг. Наприклад, у ході опитування з’ясовується, наскільки великими були черги при отриманні адміністративних послуг, наскільки зручними були години прийому, чи вимагали посадові особи додаткові документи, що не передбачені законодавством при зверненні за послугою і т.д.
Аналогічні опитування (національне, та тільки у 10 містах України) вже проводилися у березні 2013 року у грудні 2014 року. І тепер, за умови проведення опитування у листопаді-грудні 2015 року можна буде прослідкувати динаміку змін у загальній якості адміністративних послуг та рівня корупції у цій сфері (це насамперед, загальнонаціональне опитування), а також порівняти якість адміністративних послуг у окремих містах України та рівень розвитку у них інтегрованих офісів — центрів надання адміністративних послуг. При цьому, на відміну від попередніх досліджень, пропонується взяти до оцінки не 10 міст, а 40 (тобто всі обласні центри та інші міста з більшою чисельністю населення — понад 100 тисяч мешканців). Соціологічне опитування проводитиметься у всіх регіонах України, крім окупованих територій.
Результати соціологічного дослідження дозволять виявити основні проблеми системи надання адміністративних послуг в Україні, що найбільше турбують громадян, проблемні аспекти організації діяльності ряду ЦНАП та виявити найкращі практики надання адміністративних послуг в Україні. Ці результати будуть корисні органам державної влади для формування політики у цій сфері, суспільству — для оцінки реформ у державі загалом та власних містах, а також багатьом іншим зацікавленим особам (наприклад, міжнародним організаціям та експертам з антикорупції).