preloader

Що вас цікавить?

Моніторинг судових процесів в Україні

Донор: ОБСЄ
Бюджет: 91028.00 EUR
Реалізація: 01-11-2016-20-12-2017

Мета

Мета цього проекту є подвійною:

по-перше – посилити спроможність громадянського суспільства у здійсненні моніторингу судових процесів, та

по-друге – провести аналіз результатів моніторингу у світлі відповідних міжнародних стандартів справедливого судочинства, виявити прогалини в національній системі, які викликають невідповідності міжнародним стандартам, та підготувати рекомендації з метою їхнього усунення.

Для реалізації цих цілей планується організувати навчання 50 спостерігачів, закріпити отримані теоретичні навички під час реалізації програми менторства, провести моніторинг 1400 судових процесів двадцятьма п’ятьма найкраще підготовленими спостерігачами та п’ятьма експертами з моніторингу судових процесів. У межах проекту планується провести моніторинг усіх видів судових процесів у судах, що знаходяться у різних регіонах України (Південь, Північ, Захід, Центр, Схід), включаючи територію не окупованих частин Донецької та Луганської областей України. Також під час проведення моніторингу планується зробити фокус на судових процесах щодо вчинення корупційних правопорушень як на найбільш актуальних у сучасних умовах. За результатами моніторингу буле підготовлено і презентовано звіт.

Очікувані результати

1. Навчання з моніторингу судових процесів для майбутніх спостерігачів

розроблено навчальну програму на основі методології ОБСЄ із моніторингу судових процесів для українських громадських об’єднань та посібника БДІПЛ із моніторингу судових процесів;

щонайменше 50 кандидатів відібрано та протреновано з моніторингу судових процесів;

50 підготовлених кандидатів пройшли програму менторства з експертами ЦППР з моніторингу судових процесів;

25 підготовлених спостерігачів відібрано для проведення моніторингу судових процесів.

2. Здійснено моніторинг 1400 судових засідань.

3. Підготовлено оціночний звіт.

4. Участь у двох презентаціях, організованих ОБСЄ та презентувація результатів моніторингу та основних висновків оціночного звіту.

Станом на середину травня 2017 року громадськими моніторами відвідано вже 174 судових засідання та результати відображено у відповідних анкетах. 

Станом на середину червня 2017 року моніторами відвідано 500 судових засідань у понад 80 судах України. 

Окремі випадки, що траплялися під час судових засідань, відображено у спільноті на Facebook під назвою "Моніторинг судових процесів в Україні"