Презентація Policy Paper «Як аналітичним центрам вдається або не вдається передавати знання урядовим інституціям у країнах Центральної та Східної Європи»
Як розбудовувати спроможності та підвищувати вплив аналітичних центрів на формування державної політики? Це та інші питання обговорили українські експерти під час презентації дослідження Центру політико-правових реформ у Києві 28 вересня
Як розбудовувати спроможності та підвищувати вплив аналітичних центрів на формування державної політики? Це та інші питання обговорили українські експерти під час презентації дослідження Центру політико-правових реформ у Києві 28 вересня.
Тетяна Близнюк, керівник проектів Центру політико-правових реформ, представила основні висновки та рекомендації дослідження, підготовленого в рамках проекту «Правові аналітичні центри та уряд – зміцнення потенціалу». В ході дослідження було виявлено, що відносини між урядами та аналітичними центрами в країнах Центральної та Східної Європи значно відрізняються. Часом уряди деяких країн не зацікавлені у використанні потенціалу аналітичних центрів, а аналітичні центри, окрім аналітичної діяльності, займаються адвокатуванням, поєднують роботу з активізмом (у тому числі політичним).
Т. Близнюк: «Співпраця з урядом може включати не лише дослідження, підготовку та поширення звітів, а й участь у радах, семінарах, консультативних групах».
Експерт Центру політико-правових реформ Максим Середа ознайомив аудиторію з методологією дослідження та сферами, за якими було проведено аналіз країн (законодавчий процес, судоустрій, права людини, рівність, недискримінація тощо).
М. Середа: «Документ сформовано зі звітів по країнах, підготовлених національними експертами на основі аналізу інтерв’ю, анкет, обговорень».
Олена Пристайко, виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів в Брюсселі, представила дослідження «Як ініціювати та розвивати відносини з партнерами, донорами та стейкхолдерами, а також покращити співпрацю між аналітичними центрами України та ЄС». За її словами, українські аналітичні центри спостерігають зростання свого впливу з часів Євромайдану, але це зростання не завжди видно стейкхолдерам. У цьому контексті важливим, але складним і ресурсно витратним завданням для аналітичних центрів є оцінка їх впливу на державну політику.
О. Пристайко: «Українським аналітичним центрам необхідно виробити систему вимірювання впливу, основними критеріями якої мають бути наукова цілісність, публічність та репутація аналітичного центру».
Ігор Коліушко, Голова правління Центру політико-правових реформ, звернув увагу на проблеми правового статусу аналітичних центрів в Україні, які можуть бути зареєстровані як ГО, благодійні фонди, установи тощо. Через специфіку кожної з цих форм можуть виникати непорозуміння з іноземними донорами і навіть суспільством.
І. Коліушко: «Не існує ідеальної форми правового статусу аналітичного центру».
Проект реалізовується за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду у партнерстві з правовим аналітичним центром INPRIS (Польща).