preloader

Що вас цікавить?

Правозахисники проти скасування грошової застави

13.07.2015
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

Опозиціонер Юрій Луценко, коли його затримали, просив відпустити його за грошову заставу. Юрій Луценко при владі вимагає скасувати грошову заставу. А от правозахисники завжди за можливість затриманим вийти під грошову заставу


Джерело: "Українська правда"

Опозиціонер Юрій Луценко, коли його затримали, просив відпустити його за грошову заставу. Юрій Луценко при владі вимагає скасувати грошову заставу. А от правозахисники завжди за можливість затриманим вийти під грошову заставу.

Далі- аргументи Олександра Банчука, експерта ЦППР.

На цьому пленарному тижні парламент планує позбавить підозрюваних у корупції можливості виходити із СІЗО під заставу. Про це, виявляється, вже коаліція.

​Ця ініціатива знову стала актуальною після звільнення під заставу минулого тижня прокурорів з ГПУ.

​Однак виникає запитання, коли Юрій Луценко (один із лідерів парламентської коаліції) був справжнім – 3 липня 2012 році у Європейському Суді з прав людини, коли виграв справу "Луценко проти України" і довів порушення своїх прав під час безальтернативного взяття під варту, чи зараз, коли погодився на цей законопроект, яким позбавляються конституційних прав і свобод тисячі підозрюваних?

Справа Луценка тут

​У 2012 році Ю. Луценко добився справедливості для себе, а зараз позбавляє надії на неї всіх інших громадян. Але особиста свобода кожної людини, гарантована Конституцією, повинна бути дієвою, незалежно від факту перебування при владі чи в опозиції.

Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ, каже, що скасувавати згрошову заставу ніяк не можна, ось чому:

​- особи, які звільняються з-під варти є лише підозрюваними і поки не визнані судом винуватими;

– такі закони порушують європейські стандарти. Наслідком буде програш Україною справ в Європейському Суді і виплата компенсацій за рахунок бюджету (всіх громадян);

– звільненні під заставу підозрювані особи порушували у 2014 році її умови лише в 0,26 % випадків;

– у випадку втечі таких осіб, вони будуть засуджені в заочному порядку (за їх відсутності).

Більш детальна інформації про недопустимість цих ініціатив тут

З Олександром Банчуком солідарні правозахисники Української Гельсинської спілки та инші авторитетні правозахисні організації.