Правозахисники проти скасування грошової застави
Опозиціонер Юрій Луценко, коли його затримали, просив відпустити його за грошову заставу. Юрій Луценко при владі вимагає скасувати грошову заставу. А от правозахисники завжди за можливість затриманим вийти під грошову заставу
Джерело: "Українська правда"
Опозиціонер Юрій Луценко, коли його затримали, просив відпустити його за грошову заставу. Юрій Луценко при владі вимагає скасувати грошову заставу. А от правозахисники завжди за можливість затриманим вийти під грошову заставу.
Далі- аргументи Олександра Банчука, експерта ЦППР.
На цьому пленарному тижні парламент планує позбавить підозрюваних у корупції можливості виходити із СІЗО під заставу. Про це, виявляється, вже коаліція.
Ця ініціатива знову стала актуальною після звільнення під заставу минулого тижня прокурорів з ГПУ.
Однак виникає запитання, коли Юрій Луценко (один із лідерів парламентської коаліції) був справжнім – 3 липня 2012 році у Європейському Суді з прав людини, коли виграв справу "Луценко проти України" і довів порушення своїх прав під час безальтернативного взяття під варту, чи зараз, коли погодився на цей законопроект, яким позбавляються конституційних прав і свобод тисячі підозрюваних?
Справа Луценка тут
У 2012 році Ю. Луценко добився справедливості для себе, а зараз позбавляє надії на неї всіх інших громадян. Але особиста свобода кожної людини, гарантована Конституцією, повинна бути дієвою, незалежно від факту перебування при владі чи в опозиції.
Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ, каже, що скасувавати згрошову заставу ніяк не можна, ось чому:
- особи, які звільняються з-під варти є лише підозрюваними і поки не визнані судом винуватими;
– такі закони порушують європейські стандарти. Наслідком буде програш Україною справ в Європейському Суді і виплата компенсацій за рахунок бюджету (всіх громадян);
– звільненні під заставу підозрювані особи порушували у 2014 році її умови лише в 0,26 % випадків;
– у випадку втечі таких осіб, вони будуть засуджені в заочному порядку (за їх відсутності).
Більш детальна інформації про недопустимість цих ініціатив тут:
З Олександром Банчуком солідарні правозахисники Української Гельсинської спілки та инші авторитетні правозахисні організації.