preloader

Що вас цікавить?

Порядок денний реформи правосуддя для кандидатів у Президенти України

05.02.2019
Судівництво /
Судова реформа

Провідні громадські організації, які займаються ключовими реформами, закликають кандидатів у Президенти надати свої пропозиції щодо головних викликів реформи правосуддя.


Встановлення справедливості та утвердження принципу верховенства права  було однією з вимог Революції Гідності. Цей запит залишається актуальним і сьогодні.

Судова реформа, яка триває протягом останніх п’яти років, не досягла бажаного: менше 1% громадян вважають її повністю успішною, а суди й надалі мають один із найнижчих рівнів довіри і підтримки серед усіх соціальних інституцій.

Несправедливість у системі правосуддя вважають серйозною проблемою для України 89% громадян.

Провідні громадські організації, які займаються реформами у сфері правосуддя, закликають кандидатів у Президенти надати свої пропозиції щодо вирішення її ключових питань.

А саме:

1. Якісне оновлення суддівського корпусу та забезпечення підзвітності судів суспільству.

Чи готові ви довірити оновлення та очищення суддівського корпусу представникам громадськості і міжнародним експертам, та забезпечити повну прозорість цього процесу? Чи підтримуєте ідею довірити громадськості дієвий контроль за діяльністю судів? 

2. Гарантування політичної незалежності Конституційного Суду та судової гілки влади.  

Чи гарантуєте ви відсутність політичного впливу на Конституційний Суд, Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд та інші суди, процес призначення суддів і їх діяльність, а також невідворотність покарання за такий вплив?

3. Залучення громадян у здійснення судочинства.

Чи підтримуєте запуск повноцінного суду присяжних і запровадження мирових суддів?

4. Забезпечення належної якості кадрів у системі прокуратури, адвокатури і суду.

Чи ви підтримуєте підвищення стандартів професійної підготовки правників, запровадження єдиного кваліфікаційного іспиту для правничих професій і повноцінне оновлення органів слідства, прокуратури і адвокатури?

Перелік зазначених питань не є вичерпним. Проте хотілося б побачити чітку позицію кандидатів насамперед щодо них.

Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення щодо вирішення питань цього порядку денного. Зі свого боку готові запропонувати необхідні рішення.

Бачення громадських організацій щодо подолання цих викликів, а також інших першочергових кроків у реформі правосуддя викладено в Маніфесті «Нова система правосуддя» і Дорожній карті реформ РПР.

Детальніше.