preloader

Що вас цікавить?

Політичні партії мають подавати фінансові звіти в електронному вигляді – ЦВК

17.11.2016
Запобігання корупції /
Практика запобігання корупції

Експерт Центру Юлія Кириченко розповідає Радіо Свобода про готовність партій до виконання вимог нового законодавства у сфері фінансування політичних партій та чи насправді їхні звіти є достовірними. 


Експерт Центру Юлія Кириченко розповідає Радіо Свобода про готовність партій до виконання вимог нового законодавства у сфері фінансування політичних партій та чи насправді їх звіти є достовірними. 

"… Зарано очікувати, що ті звіти, які надсилають партії, будуть цілком достовірними…Очевидно, вони не містять достовірної інформації про всі фінанси і видатки політичних партій. Але очікувати, що це буде відразу, неможливо. Є купа організаційних моментів з утворенням осередків, наданням їм статусу юридичних осіб, відкриттям їхніх рахунків, які партії повинні були зробити у зв’язку із новим законом, і що не було зроблено. А все це нам потрібно для прозорих фінансів політичних партій. Тому щодо достовірності, на цей період, на мій погляд, навіть НАЗК не може проаналізувати і говорити про це. Штрафні санкції, які мали б запобігти неправді у фінансових звітах – складають 6800 гривень. Ця сума недостатня, щоб "налякати" партії, – вважає Юлія Кириченко.