preloader

Що вас цікавить?

Політичні партії: фінансуємо і контролюємо

15.11.2016
Запобігання корупції /
Практика запобігання корупції

Експерти ЦППР підготували Проміжний звіт щодо реалізації проекту “Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій» за фінансової підтримки Ради Європи


За фінансової підтримки проекту Ради Європи «Реформа виборчої практики в Україні» експертами Центру політико-правових реформ здійснюється реалізація проекту “Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій».

Йдеться про моніторинг виконання положень Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» від 8 жовтня 2015 року №731-VIII. Діяльність в межах проекту має за мету як власне моніторинг виконання зазначеного Закону, так і оприлюднення та обговорення результатів моніторингу. Методологію контролю за здійсненням закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії політичній корупції, яка є методологічною основою здійснення моніторингу, розроблено Радою Європи у липні 2016 року (експерт Daria Paprocka).

Під час моніторингу аналізуються статути та звіти політичних партій, інформація, отримана під час зустрічей з представниками Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, ЦВК, інших державних органів та представниками політичних партій, результати опитування цих осіб, інші матеріали та інформація.
Усе це склало основу для подальших висновків, які містяться у Проміжному звіті.

У Проміжному звіті розкриваються досліджувані питання щодо: готовності політичних партій до впровадження нового законодавства про фінансування політичних партій; повноти відповідного законодавства; звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за І та ІІ квартали 2016 року; форми та якості відповідних звітів; можливостей НАЗК, інших наглядових органів та їхньої взаємодії у сфері нагляду за фінансуванням політичних партій; застосування санкцій за порушення норм законодавства про фінансування політичних партій.

Експерти Центру політико-правових реформ висловлюють вдячність політичним партіям, уповноваженим державним органам та їхнім представникам, які були відкриті до співпраці.

Завантажити Проміжний звіт.

Також можна ознайомитися з презентацією щодо моніторингу реалізації та підвищення обізнаності про нові правила фінансування політичних партій.

 

Цей документ розроблено в рамках проекту «Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій», що реалізується за фінансової підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи.