preloader

Що вас цікавить?

Парламентський комітет порекомендував законопроект “Про посвідчення особи”(№1632) до голосування у першому читанні

27.04.2015
Адміністративні послуги

Комітет Верховної Ради з питань прав людини 22 квітня одноголосно підтримав законопроект "Про посвідчення особи" (№1632) і рекомендував до голосування у першому читанні


Комітет Верховної Ради з питань прав людини 22 квітня одноголосно підтримав законопроект "Про посвідчення особи" (№1632) і рекомендував до голосування у першому читанні. Від громадськості цей законопроект на засіданні представляв експерт Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ, один із розробників документу Віктор Тимощук. Він також нагадав народним депутати про необхідність негайно скасувати закон "Про демографічний реєстр", який не відповідає демократичним засадам, зокрема, документ було розкритиковано Радою Європи: "Закон "Про демографічний реєстр" передбачав створення гігантської бази даних з інформацією про людину, яка не стосується держави: від родичів до приватизаційних паперів. До того ж перелік відомостей пор людини навіть не є вичерпним і дозволяє додавати нові категорії інформації. Цей закон треба скасувати, тут нема про що сперечатися, це все одно, що сперечатися, чи потрібно запроваджувати смертену кару".

На засіданні Комітету на підтримку законопроекту "Про посвідчення особи" із одночасним скасуванням Закону про "Демографічний реєстр" виступила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська: "Закон про Демографічний реєстр створював поліцейську державу, натомість законопроект "Про посвідчення особи" – це великий поступ вперед, він значно більше захищає права людей і відповідає плану набуття безвізового режиму", – сказала Валерія Лутковська.

Член Комітету ВР з прав людини народний депутат Валерій Пацкан, зокрема, сказав: "Цей законопроект один з найкращих, документ отримав найкращі висновки Ради Європи. Я дуже проситиму колег депутатів підтримати законопроект, бо він усуває корупцію у багатьох відомствах. Наприклад, у МВС: я проти того, щоби водійське посвідчення видавали у разі успішного складання іспитів в автошколі, а не так, як зараз: спершу людина складає іспит в автошколі, а потім за хабарі в МВС повторно людина має це все проходити. Хай права видає автошкола – це також впорядковує законопроект "Про посвідчення особи". Валерій Пацкан також зголосився очолити робочу групу із підготовки тексту законопроекту до другого читання.