preloader

Що вас цікавить?

Парламентарії очікують від Порошенка негайних дій

23.01.2017
Адміністративні послуги

Скоро буде 2 роки, як громадськість вимагає від Президента та Парламенту  політичної волі для скасування неконституційного і в той же час промосковського Закону «Про всеукраїнський референдум» від 2012 року. 17 січня 2017 року 23 депутати підписали відкритий лист до Порошенка, в який включена вимога негайного розгляду нової редакції цього Закону. 


Скоро буде 2 роки, як громадськість вимагає від Президента та Парламенту  політичної волі для скасування неконституційного і в той же час промосковського Закону «Про всеукраїнський референдум» від 2012 року. Зокрема, експерти Центру політико-правових реформ свого часу долучилися до розробки законопроекту "Про Всеукраїнський референдум" №2145а від 23.06.2015, який, на відміну від діючого Закону, перекриває владі кисень для проведення маніпулятивних референдумів в Україні.

Для підтримки цього законопроекту та п’яти інших долучилися народні депутати, які 17 січня 2017 року у кількості 23 осіб підписали відкритий лист до Петра Порошенка, де вони вимагають від Президента визначити ці 6 законопроектів невідкладними. До того ж, вони є частиною обіцянок виборчої кампанії Порошенка. Окрім цього випадку та конкретних персоналій зокрема, у своїй загальній кількості депутати  Верховної Ради не виявляють жодної ініціативи з приводу ухвалення нового Закону «Про всеукраїнський референдум» від 2015 року, – який є конституційним та розробленим експертами від громадськості.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року 20 громадських організацій підписали ініційовану ЦППР Заяву до Конституційного Суду, Президента України та Верховної Ради, – із закликом, відповідно, прийняти рішення щодо неконституційності антисуспільного Закону «Про всеукраїнський референдум» від 2012 року, дати йому публічну оцінку, скасувати та ухвалити у новій редакції.

Чому ж Президент та Парламент досі ігнорують промосковський Закон «Про всеукраїнський референдум»?