Оскарження судових рішень
← На стартову сторінку порталу |
← На сторінку “”Як визначити компетентний суд у моїй справі?”” |
|
Оскарження судових рішень
Якщо рішення місцевого суду у справі Вас не задовольняє, а саме Ви вважаєте, що суд неправильно встановив обставини (факти) і (або) неправильно застосував до них норми матеріального права чи порушив правила судочинства, тоді Ви маєте право оскаржити таке рішення з цих підстав до відповідного апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий суд, що ухвалив рішення. Апеляційний суд буде у Вашій справі другою (апеляційною) інстанцією.
Якщо й після цього результат вирішення справи Вас не влаштовує, Ви маєте право оскаржити рішення апеляційного суду, а разом з ним і рішення місцевого суду – до третьої (касаційної) інстанції. У цивільних та кримінальних справах такою інстанцією є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ; у господарських справах касаційною інстанцією є Вищий господарський суд, а в адміністративних – Вищий адміністративний суд. Запам’ятайте: оскаржуючи судові рішення у касаційному порядку, Ви повинні обґрунтувати у касаційній скарзі, у чому полягає неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення правил судочинства, що вплинуло на результат вирішення справи. Посилатися на неправильну оцінку доказів та неправильне встановлення обставин, якщо при цьому суд не порушив закону, у касаційній скарзі не можна.
У виняткових випадках рішення вищих спеціалізованих судів в цивільних, кримінальних, господарських та адміністративних справах можуть бути переглянуті Верховним Судом. Йдеться, зокрема, про випадки різного застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми матеріального права в аналогічних питаннях, а також про наявність рішення Європейського суду з прав людини проти України, що вимагає перегляд судових рішень національних судів.