preloader

Що вас цікавить?

Не залишаймо поза увагою закон про партійну диктатуру!

23.03.2016
Конституціоналізм /
Політичні партії та вибори

Експерти ЦППР взяли участь у написанні депутатського подання до Конституційного Суду України щодо визнання положень Закону, що запроваджує партійну диктатуру та надає партіям право змінювати результати голосування на виборах до ВРУ, неконституційними.


Центр політико-правових реформ не залишає без уваги Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів» щодо виключення кандидатів в народні депутати України з виборчого списку партії у багатомандатному окрузі», прийнятий ВРУ 16 лютого.

Експерти нашої організації взяли участь у написанні депутатського подання до Конституційного Суду України щодо визнання положень Закону, що запроваджують партійну диктатуру та надають право змінювати результати голосування виборців на догоду партійним інтересам, такими, що не відповідають Конституції України.

З текстом конституційного подання можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що 16 лютого 2016 року парламент з 22-ї спроби прийняв сумнозвісний законопроект 3700, яким вносяться зміни в ряд статей Закону «Про вибори народних депутатів України», а саме: надається право партійному з’їздові (зборам, конференції) вилучати кандидатів в народні депутати зі списку своєї політсили після оголошення результатів Центральною виборчою комісією.

Окрім того, нові положення не містять переліку підстав, з яких кандидата в нардепи може бути вилучено. На практиці це означає, що партія на власний розсуд буде вирішувати, яким вона бажає бачити свій виборчий список, не дивлячись на те, що громадяни України вже за нього проголосували,а отже підтримали його в тому вигляді, в якому він виносився на вибори.

Також автори законопроекту передбачили в ньому положення про те, що він поширює свою дію на партії, що брали участь у виборах до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року, що прямо порушує ст. 58 Конституції, яка говорить, що закони не мають зворотної дії  в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність.

Більше про положення Закону та перипетії його прийняття читайте тут.

Депутатське подання щодо неконституційності вищеописаних положень Закону наразі опрацьовується Секретаріатом Конституційного Суду України.

Закликаємо громадськість не бути байдужими до порушень власних прав та захищати їх всіма законними способами! Боротьба триває!