preloader

Що вас цікавить?

Накладення адміністративних стягнень та їх оскарження

08.09.2013
Публічна адміністрація /
Адміністративна процедура

Накладення адміністративних стягнень та їх оскарження

Треба розрізняти справи про накладення адміністративних стягнень, у яких особу притягують до адміністративної відповідальності, і справи про оскарження рішень про накладення адміністративних стягнень, де вона стверджує про протиправність застосування до неї адміністративного сятгнення.

Джерело зображення: liga.net

1. Справи про накладення адміністративних стягнень розглядають місцеві загальні суди (а за неповагу до суду – й інші суди) або відповідний адміністративний орган за місцем вчинення правопорушення, а в деяких випадках (наприклад, щодо дорожніх проступків) – також за місцем проживання особи або обліку транспортного засобу за правилами Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Постанову місцевого загального суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в апеляційному порядку до відповідного апеляційного суду з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий суд, що ухвалив рішення (ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

3. Постанову державного органу (крім суду) або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб і службових осіб про накладення адміністративного стягнення можна оскаржити до місцевого загального суду за зареєстрованим місцем свого проживання (перебування) або за місцем знаходження відповідача за правилами адміністративного судочинства – через подання адміністративного позову протягом десяти днів з дня винесення постанови (п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС).