Міжнародна конференція "Українські політичні партії на старті виборчої кампанії" 29 січня 2018 року
Кошти з держбюджету для фінансування партій не сприяли розвитку демократії в Україні, не використовувалися для розвитку інституційної та аналітичної спроможності партій. Рівень якості аналізу проблем та вироблених парламентськими партіями політичних рішень все ще залишається на низькому рівні, – про це під час конференції розповіла член правління ЦППР Юлія Кириченко
Міжнародна конференція на тему "Українські політичні партії на старті виборчої кампанії" за участі члена правління ЦППР Юлії Кириченко відбулася 29 січня 2018 року в м Києві. Зокрема, учасники обговорили, як державне фінансування парламентських партій вплинуло на рівень аналізу ними політики, а також на загальний розвиток демократії в Україні. Також громадські та міжнародні експерти, українські політики звернули увагу і на механізми протидії популізму напередодні майбутніх виборів.
Юлія Кириченко повідомила, що станом на 1 січня 2018 року в Україні зареєстровано 352 політичні партії. Водночас, до НАЗК звітує близько 15 партій, які не відображаються в реєстрі Мін'юсту. Експерт зазначила, що основні витрати з державного бюджету загалом не сприяли розвитку плюралістичної демократії в Україні. Також ці кошти практично не використовувалися для розвитку інституційної та аналітичної спроможності цих партій. Рівень якості аналізу проблем, а також вироблених парламентськими партіями політичних рішень (документів політики) як був, так і залишається на низькому рівні.
Також Кириченко зазначила, що спостерігалося збільшення кількості партій, які звітують у кожному наступному кварталі у 2016 та першій половині 2017 року. Сьогодні вже 70% зареєстрованих партій подають звіти, на даний час прогрес у цьому напрямі зупинився.
Повільно, але рівномірно якість звітів покращується, але досі відсутні механізми перевірки достовірності інформації.