preloader

Що вас цікавить?

Конкурс на посаду голови Національної поліції України: чи він реальний?

11.01.2017
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

Експерти Центру Олександр Банчук та Борис Малишев коментують адекватність проведення конкурсу та залежність майбутнього керівника Нацполіції від міністра МВС України


Експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук зауважує, що громадськості не відомі ні етапи, ні регламент, ні результати роботи конкурсної комісії. Міністр МВС Аваков може прийняти запропоновану кандидатуру, або обрати взагалі нікому не відому. Продовжуючи думку, експерт наголошує: "Я думаю, це була відповідь міністра на заяву і критику громадськості. Якби міністерство і міністр особисто був зацікавлений в конкурсі, в тому, щоб справді вибрати найбільш професійну, політично незаангажовану людину, міністерство одразу погодилося запровадити стандартну процедуру конкурсу". Більше про сам конкурс та його вимоги читайте в інтерв'ю Олександра Банчука "Громадському радіо".

В свою чергу, експерт ЦППР Борис Малишев зазначає, що мабутній голова Національної поліції України – це політичний заручник міністра МВС: без дозволу останного він не зможе утвердити жодного рішення – ні фінансового, ні кадрового, – не кажучи вже про решту. Детальніше – в "Голос Столиці"