preloader

Що вас цікавить?

Говоримо про конституційну реформу у Тернополі

16.06.2016
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

17 червня відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади. 


17 червня (п’ятниця) о 13.00 у конференц-залі #2 готелю «Тернопіль» (вулиця Замкова, 14, 3 поверх) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади.

На прес-конференції буде презентовано результати нещодавно проведеного дослідження щодо ставлення тернопільців до судової системи та їх бачення реформи системи правосуддя.

Експерти говоритимуть про те, які зміни чекають на жителів Тернопільської області у зв’язку з ухваленими 2 червня Законом про внесення змін до Конституції щодо правосуддя та нової редакції Закону про судоустрій та статус суддів.

Також пояснять ситуацію у Парламенті щодо розгляду проекту Закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

У прес-конференції візьмуть участь:

  • Ігор Коліушко, експерт з конституційного та адміністративного права, голова правління Центру політико-правових реформ;
  • Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, експерт групи «Конституційна реформа» Реанімаційного пакету реформ.

Нехтування найважливішими соціально-правовими нормами життя українців, які зазначені в Конституції, призвело до вкорінення корупції та непрофесіоналізму в органах державної влади. Почесне лідерство тут можна віддати судам. Дослідження показують, що лише 0,8% українців повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій. Корупція, вплив олігархів та політиків, ухвалення замовних рішень і кругова порука – це все, на переконання суспільства, є реаліями українського судочинства.

Внесення змін до Конституції та ухвалення нової редакції Закону «Про судоустрій та статус суддів» дає шанс на проведення довгоочікуваної судової реформи. На прес-конференції експерти розкажуть, чи може реалізація ухвалених законів привести до зламу корумпованої системи і які зміни вони несуть для кожного.