Диктаторський Закон ”Про всеукраїнський референдум” – спадок Януковича, від якого Порошенко не в змозі відмовитися?
1 грудня 2014 року щойно група новообраних народних депутатів із громадськими активістами прийшли до Конституційного суду і під телекамери передали суддям на розгляд Закон "Про всеукраїнський референдум" з вимогою визначити, чи відповідає він Конституції.Пару слів про цей закон: писався під Януковича, аби тільки він мав право організовувати референдум із будь-яким запитанням (хоч про передачу влади у спадок своєму синові). Без дозволу президента організувати всеукраїнський референдум за цим законом НІХТО не може. Ухвалювали закон 6 листопада 2012 року, коли в сесійній залі було 50 депутатів.
1 грудня 2014 року щойно група новообраних народних депутатів із громадськими активістами прийшли до Конституційного суду і під телекамери передали суддям на розгляд Закон "Про всеукраїнський референдум" з вимогою визначити, чи відповідає він Конституції.
Пару слів про цей закон: писався під Януковича, аби тільки він мав право організовувати референдум із будь-яким запитанням (хоч про передачу влади у спадок своєму синові). Без дозволу президента організувати всеукраїнський референдум за цим законом НІХТО не може. Ухвалювали закон 6 листопада 2012 року, коли в сесійній залі було 50 депутатів. Подивіться це короткевідео, щоб зрозуміти, що це за закон такий:
Протягом року Конституційний Суд не зроби НІЧОГО для усунення неконституційного закону із правового поля, тобто, не почав розгляд. Пам'ятаєте, як швидко КСУ розглянув питання відповідності законопроекту про зміни до Конституції в частині децентралізації від президента Порошенка? Вклалися у тиждень! А тут цілий рік жодної дії по розгляду диктаторського закону про всеукраїнський референдум!!!
У чому причина? В тому, що в Конституційному судді восьмеро його членів підпадають під люстрацію і геть нічого не хочуть робити?
Чи справа в тому, що ці судді КСУ, яких називають "донами", про щось домовилися із новою владою і беруться до розгляду подань лише за вказівкою згори, а вказівки вивчити на відповідність Конституції Закону "Про всеукраїнський референдум" якраз не надходило?
Хай там як, ситуація із блокування розгляду відповідності Конституції Закону "Про всеукраїнський референдум" є неприпустимою. Громадські активісти із Коаліції "За чесний референдум" вимагають негайного розгляду цього питання у КСУ або ж негайної замінити складу суддів. Нагадаю, Верховна Рада свою заміну зробила, решту складу має оновити з'їзд суддів і президент.
Ця історія є дуже важливим показником демократичності Петра Порошенка. Це лакмусовий папірець для президента: або він робить усе можливе для вилучення цього диктаторського закону із правового поля України (зокрема, через заміну суддів у КСУ), або він хоче залишити диктаторський закон про всеукраїнських референдум для себе. Третього не дано.