preloader

Що вас цікавить?

Чи можуть члени ВРП, які претендують до нового Верховного Суду, вирішувати питання щодо інших кандидатів?

26.07.2017
Судівництво /
Судова реформа

Однією з проблем, які має вирішити Вища рада правосуддя, є те, що три її члени одночасно є претендентами на посаду судді нового Верховного Суду. Чи можуть ці члени вирішувати долю претендентів на посади суддів Верховного Суду – відповідь на це питання у висновку д.ю.н. та члена правління ЦППР Миколи Хавронюка


Центр політико-правових реформ відстежує процес формування нового Верховного Суду. Важливо, щоб цей процес, а відповідно і результат були легітимними і викликали довіру. До кінця тижня Вища кваліфікаційна комісія суддів планує оприлюднити результати конкурсу. Рекомендованих нею кандидатів буде розглядати Вища рада правосуддя і саме вона внесе Президенту подання на призначення суддів нового Верховного Суду.

Однією з проблем, які має вирішити Вища рада правосуддя, є те, що три її члени – А.Лесько, А. Олійник та Я. Романюк – одночасно є претендентами на посаду судді нового Верховного Суду. Чи можуть ці члени вирішувати долю претендентів на посади суддів Верховного Суду – відповідь на це питання у висновку д.ю.н., професора Миколи Хавронюка. Висновок містить багато аргументів, але відповідь зводиться до давньоримської сентенції – ніхто не може бути суддею у своїй справі.

Висновок (ukr, pdf)