preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 28 вересня – 3 жовтня 2022 рокy

04.10.2022

Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації)Етична рада завершила оцінювання кандидатів до Вищої ради правосуддя за квотою з'їзду суддів


Подія

28 вересня Етична рада провела співбесіди з останніми кандидатами до Вищої ради правосуддя (далі – ВРП) за квотою з’їзду суддів. За підрахунками Етичної ради сумарна кількість кандидатів, що пройшли співбесіду і не припинили участь у відборі становить 48 осіб. Наразі рада працює над прийняттям рішень за результатами відбору та формуванням списку рекомендованих до призначення кандидатів.

Оцінка ЦППР

Станом на початок жовтня до складу ВРП входить всього 7 членів, з яких двоє обрані з’їздом суддів ще в березні 2021 року та один призначений Президентом України у вересні 2019 року. Три члени ВРП були обрані в серпні 2022 року із залученням Етичної ради. Таким чином, наразі у ВРП вакантними є посади 14 членів (8 за квотою суддів, по дві за квотою прокурорів та адвокатів та по одній – Президента та науковців).

У випадку якщо з’їзд суддів повністю заповнить свою квоту у ВРП, це дозволить раді відновити виконання більшості своїх повноважень. Водночас, для стабільної роботи ВРП критично важливо забезпечити заповнення квот й інших суб’єктів. Робота над цим вже триває, оскільки наразі оголошені конкурси до ВРП за квотою прокуратури та адвокатури. Крім того, 28 вересня ВРП звернулася до Міністра освіти і науки України із проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню питання щодо визначення часу і місця для продовження проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, на якому можуть обрати ще одного члена ВРП.