preloader

Що вас цікавить?

Політичний аналіз подій за період з 22 по 29 жовтня 2018 року

29.10.2018

Щотижневий політичний аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

У рубриці “Щотижневий політичний аналіз” подана вся щотижнева аналітика, здійснювана Центром політико-правових реформ.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.Конкурс до Вищого антикорупційного суду почався з дискримінації


1. Експертна позиція ЦППР

Вища кваліфікаційна комісія суддів ухвалює дискримінаційні рішення під час щойно розпочатого конкурсу до Вищого антикорупційного суду, допускаючи до конкурсу одних кандидатів й за тих самих умов відмовляючи іншим.

Так, 26.10.2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів не допустила до конкурсу Ларису Гольник, яка є суддею-викривачем корупції і була притягнута до дисциплінарної відповідальності за протистояння з головою суду. Наразі суддя оскаржила дисциплінарне стягнення, і справа знаходиться на розгляді Великої палати Верховного Суду.

Дійсно, наявність непогашеного стягнення за законом унеможливлює участь у конкурсі.

Водночас 08.10.2018 року Комісія допустила до участі в конкурсі суддю Майю Бутенко, яка також має непогашене дисциплінарне стягнення, залишене в силі Вищою радою правосуддя.

2. Позиція відповідних органів влади

Вища кваліфікаційна комісія суддів публічно не пояснила причини такої дискримінаційної практики. На сайті комісії відсутні вмотивовані рішення про недопуск до конкурсу.

3. Експертна оцінка позиції відповідних органів влади

Неоприлюднення Комісією вмотивованих рішень та відсутність будь-яких пояснень лише утверджує переконаність у дискримінаційному характері ухвалених рішень та кидає тінь на її спроможність безсторонньо і чесно провести конкурс.

4. Необхідні регуляції, які вимагають від органу діяти відповідним чином

Відповідно до ч. 7 ст. 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» «суддя, який має непогашене дисциплінарне стягнення, не може брати участі в конкурсі на зайняття посади в іншому суді».

5. Пропозиція ЦППР: як вирішити проблему, використовуючи юридичні механізми

Вища кваліфікаційна комісія суддів має або обґрунтувати розбіжність у своїй практиці, або усунути виявлену дискримінацію шляхом перегляду відповідних рішень.

Усі політичні аналізи