preloader

Що вас цікавить?

13 червня -прес-конференція «Чому українці продовжують переплачувати за закордонні паспорти: влада – нова, методи – старі?»

11.06.2014
Адміністративні послуги

Протягом багатьох останніх років з громадян при отриманні паспорта у звичайному режимі (за місяць), крім державного мита (170 грн.) додатково стягували 87,15 грн. – «за оформлення та видачу паспорта» та 120 гривень «за бланк паспорта». Навіть рішення Верховного суду про незаконність таких додаткових поборів не змінило цю практику. Чому так відбувається?


У п’ятницю, 13 червня 2013 року, об 11:30 в інформаційному агентстві УНІАН (м. Київ, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему:«Чому українці продовжують переплачувати за закордонні паспорти: влада – нова, методи – старі?»

Протягом багатьох останніх років з громадян при отриманні паспорта у звичайному режимі (за місяць), крім державного мита (170 грн.) додатково стягували 87,15 грн. – «за оформлення та видачу паспорта» та 120 гривень «за бланк паспорта». Разом це складало 377,15 грн. З цього приводу було багато публічних акцій та судових спорів. Нарешті 3 грудня 2013 року Верховний суд України поставив крапку і вирішив, що закордонний паспорт має коштувати за 170 грн. – і ні копійки більше.

Однак навіть зі зміною влади українці і далі продовжують переплачувати за паспорти.

Чому так відбувається? Чому Державна міграційна служба відмовляється виконувати рішення суду? Чому Олег Махніцький і Арсеній Яценюк ігнорують здирництво за паспорти? Коли зникнуть паспортні контори а-ля «рога і копита»? Як подолати додаткові побори «за консультації», «формування пакету документів», «супровід»?

Про це розкажуть учасники прес-конференції:

Ігор Блюменталь – громадський активіст, який через суд довів, що закордонний паспорт коштує 170 грн.;

Віктор Тимощук – експерт Центру політико-правових реформ.

Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

Додаткова інформація за телефоном: (067)441-65-32.

***

Прес-конференція проводиться в рамках проекту «Поліпшення якості адміністративних послуг шляхом посилення впливу громадянського суспільства на публічну політику в цій сфері» за підтримки Європейського Союзу. Зміст прес-конференції не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.