preloader

Що вас цікавить?

Зареєстровані у ВР законопроекти не змінюють редакцію ч. 3 статті 80 Конституції України щодо депутатської недоторканності, а повністю її вилучають

19.10.2017
Конституціоналізм /
Парламентаризм

Замість того, щоб звузити депутатську недоторканність до необхідних з погляду європейського розуміння стандартів парламентаризму , законопроекти повністю позбавляють депутатів цього елементу їхнього статусу. Фактично, ці законопроекти підривають парламентаризм в нашій країні, – про це заявив голова правління ЦППР Ігор Коліушко в ефірі "5 каналу"


Ігор Коліушко, голова правління ЦППР, в ефірі "5 каналу": "Чим шкідлива існуюча сьогодні 80-а стаття Конституції, яка встановлює недоторканність депутатів? Вона унеможливлює навіть початок кримінального переслідування депутатів в разі вчинення ними злочинів. Навіть коли ці злочини є абсолютно очевидними, навіть якщо депутат буде зловлений на місці злочину. Процедура встановлена одна: мусить бути згода Верховної Ради. І це дає можливість одним тікати, іншим ховатися, – хоча, дуже рідко. Насправді, притягнути до відповідальності, чи, вірніше, ухилитися від відповідальності через те, що не дана згода Парламенту – таких випадків дуже мало було в історії нашого парламентаризму".

Експерт звертає увагу на набагато складнішу проблему: "Через таку редакцію статті в нас величезна кількість людей йде в Парламент не для того, щоб працювати, а для того, щоб отримати цей статус – в тому числі, статус депутатської недоторканності, бути захищеним і продовжувати займатися своїм бізнесом. І це – найбільша шкода. Саме тому громадські активісти об'єднали це разом з виборчою реформою в пакет так званої політичної реформи. Але це зовсім не означає, що треба голосувати за будь-який з тих двох законопроектів, які зареєстровані сьогодні в Верховній Раді. Чому? Тому, що вони не реформують, не змінюють редакцію частини 3 статті 80 КУ, а повністю її вилучають. Замість того, щоб звузити депутатську недоторканність до необхідних з погляду європейського розуміння стандартів парламентаризму, вони повністю позбавляють депутатів цього елементу їхнього статутсу. Фактично, ці законопроекти підривають парламентаризм в нашій країні». 

Весь перебіг дискусії можна подивитися у відео.