preloader

Що вас цікавить?

Запрошуємо до обговорення закону про «Єдиний державний демографічний реєстр»

13.11.2013
Адміністративні послуги

Пропонуємо обговорити альтернативні варіанти проведення державної політики з проблемних питань. На основі цього будуть підготовлені законопроектні пропозиції, зокрема, нова редакція Закону «Про документи, що посвідчують особу»


Центр політико-правових реформ у партнерстві з Центром громадянських свобод, Центром інформації про права людини, Українським незалежним центром політичних досліджень та Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини підготував документ для обговорення «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що посвідчують особу». 

Як відомо, 6 грудня 2012 року набув чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Його прийняття обґрунтовувалось необхідністю виконання умов Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, зокрема, в частині запровадження біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Цей закон, серед іншого, передбачає створення інтегрованої бази даних під назвою «Єдиний державний демографічний реєстр» (далі – ЄДДР), де зберігатимуться персональні дані про всіх громадян. В цій частині закон не відповідає Конституції України й ратифікованим Україною міжнародним договорам, несе суттєву загрозу правам людини, зокрема праву на приватність. Адже створення ЄДДР передбачає збирання та зберігання державою в єдиній централізованій базі даних надмірно великого обсягу інформації про особу, включно з біометричними даними.

Проблемою є і надмірна обтяжливість закону для громадян та держави: дорогі у виготовленні та використанні нові форми документів особи, непрозорі процедури їх видачі та оплати.

"Для нас є очевидною потреба у перегляді закону про Єдиний державний демографічний реєстр. Необхідно зупинити створення ЄДДР та якісно урегулювати питання, пов’язані із наданням паспортних послуг", – закликають автори документу.

Розроблений документ пропонує альтернативні варіанти проведення державної політики з проблемних питань. На його основі будуть підготовлені законопроектні пропозиції, зокрема, нова редакція Закону «Про документи, що посвідчують особу». 

Документ уже надіслано предстаникам профільних органів державної влади.

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до обговорення!

Будь ласка надсилайте Ваші думки та пропозиції до 15 грудня на адресу Центру політико-правових реформ: м. Київ, вул. Хрещатик 4, оф. 13, 01001. Або електронною поштою: centre@pravo.org.ua.
 
Більше інформації можна отримати також у Центрі політико-правових реформ за контактною інформацією вказаною вище, а також за тел. (044)278-03-17, 278-03-72.