preloader

Що вас цікавить?

Закон про ДБР не регулює, що буде з окремими провадженнями по справах Майдану, — Микола Хавронюк

21.11.2017
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

П’ятирічний строк завершився, а ДБР так і не створений. На цей випадок передбачено, що прокуратура буде розслідувати ті провадження, які вони вже почали, стосовно службових злочинів високопосадовців, суддів прокурорів, а також військові злочини.  Щодо справ Майдану, то самому законі про ДБР не прописано, що буде з ними надалі 


На зв’язку з Громадським радіо Микола Хавронюк, дтректор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ, один з розробників закону про Державне бюро розслідувань. Розмова про ситуацію, що склалася з ДБР:

«П’ятирічний строк завершився, а ДБР так і не створений. На цей випадок передбачено, що прокуратура буде розслідувати ті провадження, які вони вже почали, стосовно службових злочинів високопосадовців, суддів прокурорів, а також військові злочини. 

Прокуратура так само має право порушувати провадження, але вона повинна передавати їх для розслідування або в НАБУ або в ДБР. Тут може скластися складна ситуація лише в тому, що нові провадження в службових злочинах, які зараз прокуратура не має права вже розслідувати, можуть лише порушувати, а передавати не буде кому, оскільки ДБР ще не працює», – розповів Микола Хавронюк.

Зараз не по всіх справах Майдану почате кримінальне провадження , але на думку Миколи Хавронюка, це не означає, що справи будуть призупинені:

«Я думаю, що цю проблему можна вирішувати за допомогою об’єднання і роз’єднання кримінальних проваджень. Для того, щоб не порушувати нове провадження можна виділити його з такого, що вже існує», – сказав він.  

Однак в самому законі про ДБР не прописано, що буде з окремими справами Майдану.

«Наскільки мені відомо, справи по Майдану порушені стосовно багатьох службових осіб, які організовували побиття і вбивства, і інші злочини. Ці справи на сьогодні є, і якщо треба буде направляти до суду, то можна з цих справ виділяти в окреме провадження справи стосовно певних осіб, висувати їм підозру, і направляти до суду», – сказав Микола Хавронюк.