preloader

Що вас цікавить?

Як публікують судові рішення у друкованих виданнях?

08.09.2013
Судівництво /
Цивільне судочинство

← На стартову сторінку порталу  ← На сторінку “”Я хочу ознайомитися із судовим рішенням””   Мапа порталу

Як публікують судові рішення у друкованих виданнях?

Закон України «Про доступ до судових рішень» кожному надає право у будь-який спосіб відтворювати рішення, що проголошені судом привселюдно, – через опублікування в друкованих виданнях, оприлюднення у засобах масової інформації, створення електронних баз даних судових рішень тощо.

Закон увів поняття офіційного опублікування судового рішення. Офіційне опублікування у друкованому виданні гарантує відповідність тексту судового рішення оригіналові, оскільки здійснюється за умови звірення тексту з оригіналом або електронною копією судового рішення, внесеною до Реєстру, та відповідного посвідчення Державної судової адміністрації. Суд при здійсненні судочинства може використовувати лише офіційно опублікований текст судового рішення або ж текст, який внесено до Реєстру. Такі правила спрямовані на запобігання фальсифікації текстів судових рішень.

Якщо судове рішення публікується офіційно, то держава зобов’язана забезпечити дотримання вимог конфіденційності, які встановлені й для оприлюднення рішень у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Будь-яке інше відтворення судових рішень, що проголошені у відкритому судовому засіданні, є неофіційним і не зв’язане вимогами конфіденційності. При цьому допускається редагування тексту судового рішення, але за умови, що це не спотворить його зміст.

Тексти судових рішень публікуються у різноманітних збірниках, періодичних виданнях судів – Судова апеляція, Вісник господарського судочинства, Вісник Вищого адміністративного суду України, Вісник Верховного Суду України, Рішення Верховного Суду України, Вісник Конституційного Суду України, а також у правничих журналах і газетах, зокрема в Юридичному віснику України, Юридичній газеті, Правовому тижні, газеті Закон і бізнес тощо.