preloader

Що вас цікавить?

Висновок на законопроект № 5084

19.05.2017
Запобігання корупції /
Практика запобігання корупції

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» (щодо відміни державного фінансування політичних партій)» № 5084 від 6 вересня 2016 року (поданий народним депутатом України Капліним С.М.)


Висновок

на законопроект № 5084

Назва законопроекту: «Про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» (щодо відміни державного фінансування політичних партій)» № 5084 від 6 вересня 2016 року (поданий народним депутатом України Капліним С.М.).

Пропоновані зміни:

1.  Єдиною пропозицією законопроекту є  доповнення розділу IV Закону України «Про політичні партії в Україні» частиною п'ятою, якою передбачається зупинення державного фінансування статутної діяльності політичних партій «на період проведення антитетрористичної операції, а також до підвищення соціально-економічного становища населення до європейського рівня».

Коментарі:

Наведена у законопроекті аргументація носить виключно популістський характер.

Законопроектом пропонується зупинити зазначену реформу політичних фінансів з прив'язкою до таких обставин, як:

1. «проведення антитерористичної операції», — керуючись такою логікою автора законопроекту, в Україні слід зупинити всі реформи до закінчення антитерористичної операції (зокрема, антикорупційну реформу взагалі, судову, реформу системи виконання судових рішень, системи пробації та ресоціалізації, освіти, охорони здоров'я тощо);

2. «підвищення соціально-економічного становища населенння до європейського зразка» — запроваджене державне фінансування політичних партій в Україні цілком та повністю відповідає європейським стандартам (зокрема, рекомендаціям GRECO) і спрямоване на появу в Україні незалежних політичних сил.

Висновок:

Законопроект слід відхилити, як такий, що несе у собі загрози для розпочатої реформи політичних фінансів та суперечить європейським стандартам функціонування і розвитку політичних сил.

Реалізується за фінансової підтримки Національного Демократичного Інституту.

Разом із тим, цей висновок не обов’язково відображає погляди Національного Демократичного Інституту.